Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Opady deszczu przysporzyły pracy strażakom. W Kuźni Raciborskiej droga wojewódzka zamieniła się w bajoro, w Budziskach woda zalewała dom

Wypompowanie wody z zalanej drogi, próba zabezpieczenia dachu budynku jednorodzinnego oraz ugaszenie niewielkiego pożaru w Gródczankach - to interwencje naszych strażaków z 16 września 2021 r.

Opady deszczu przysporzyły pracy strażakom. W Kuźni Raciborskiej droga wojewódzka zamieniła się w bajoro, w Budziskach woda zalewała dom
Strażacy nie zdołali wejść na uszkodzonych dach budynku przy ul. Polnej w Budziskach (fot. OSP Siedliska).

- 16 września minął stosunkowo spokojnie. Zdarzeń nie było tak dużo - mówi nam kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 18.55. Dotyczyło ono ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej, gdzie po opadach deszczu utworzyło się rozlewisko o długości około 50 metrów. Droga była nieprzejezdna. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wypompowali wodę - mówi kapitan Wyrba. Przyczyną zdarzenia była niedrożność studzienki kanalizacyjnej.

Kolejne interwencja to ul. Polna w Budziskach (godz. 19.24), gdzie przez uszkodzony dach woda opadowa zalewała wnętrze budynku jednorodzinnego. Warunki miejscowe wykluczyły użycie drabiny mechanicznej. Strażacy próbowali zabezpieczyć dach korzystając z przenośnych drabin. - Były z tym trudności, nie można było przeprowadzić tych działań w sposób bezpieczny - dodaje kpt. Mateusz Wyrba. Ostatecznie odstąpiono od interwencji.

Ostatnia akcja polegała na ugaszeniu pożaru opony przy ul. Wiejskiej w Gródczankach.

Dodajmy, że 17 września strażacy interweniowali już na ul. Raciborskiej w Krowiarkach. Usunęli konar drzewa, który zatarasował przejazd drogą.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].