Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akademia Aktywnego Rydułtowika „rozruszała” mieszkańców Rydułtów i nie tylko [ZDJĘCIA]

W tegorocznej edycji Akademii Aktywnego Rydułtowika 2021 najmłodsza uczestniczka miała 9 lat, natomiast najstarszy uczestnik 92 . Nie ma limitów wiekowych, nie liczy się kondycja - każdy mógł wziąć udział w zajęciach i spędzić wolny czas w aktywny sposób.

Akademia Aktywnego Rydułtowika „rozruszała” mieszkańców Rydułtów i nie tylko [ZDJĘCIA]
Zdjęcie zrobione podczas jednych z zajęć organizowanych w ramach akademii. Fot. Akademia Aktywnego Rydułtowika 2021.

Akademia Aktywnego Rydułtowika 2021 miała pokazać mieszkańcom regionu, że warto aktywnie spędzać wolny czas.Bez względu na wiek, regularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w kształtowaniu zdrowia i bycia w formie przez długie lata. - Dlatego specjalnie dla mieszkańców stworzyliśmy aż 7 różnych sposobów na aktywność fizyczną, która jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i niezależnie od ich kondycji fizycznej - mówi Marek Wystyrk, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto z Rydułtów. 

Ruch jest dobry dla każdego 

Projekt nie był przeznaczony tylko dla Rydułtowian. - W zajęciach brali udział mieszkańcy całego powiatu wodzisławskiego, rybnickiego i raciborskiego - mówi M. Wystyrk. Dodaje, że uczestnikom opłacało się dojeżdżać z innych miejscowości, ponieważ oferta zajęć była bardzo atrakcyjna i różnorodna. Osoby, które chciały spróbować swoich sił w bieganiu, mogły raz w tygodniu uczestniczyć w slow joggingu, czyli w powolnym bieganiu. Ponadto, odbywały się też zajęcia z pilatesu i nordic walking. Organizowane były wspólne wyjścia na basen i na siłownie na wolnym powietrzu. Odbywały się też wycieczki rowerowe i w góry - z przewodnikiem. - Nie ma ograniczeń wiekowych, każdy da radę i może wziąć udział w zajęciach. Ćwiczymy pod okiem profesjonalnych trenerów - mówi M. Wystyrk. Według pierwotnego planu, przewidywana liczba uczestników to 30 osób, na zajęcia zapisywało się jednak dwa razy tyle. 

Dlaczego powstała Akademia Aktywnego Rydułtowika? 

Stowarzyszenie Moje Miasto aktywnie wspiera seniorów i jak tłumaczy Marek Wystyrk, młodsi mieszkańcy miasta apelowali o to, aby dla nich też zorganizować jakieś aktywności. - Robimy dużo dla seniorów, a faktycznie nie organizowaliśmy zajęć dla osób młodszych. Dlatego wraz z grupą „Aktywni Rydułtowy” stworzyliśmy akademię - dodaje. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].