Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy z OSP Bełsznica świętowali 110-lecie jednostki. Były podziękowania i odznaczenia [ZDJĘCIA]

Zacny jubileusz 110-lecia OSP Bełsznica odbył się w sobotę 11 września. Strażacy rozpoczęli swoje świętowanie w kościele, a później przejechali pod remizę, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. 

Strażacy z OSP Bełsznica świętowali 110-lecie jednostki. Były podziękowania i odznaczenia [ZDJĘCIA]
Jubileusz 110-lecia był okazją do przyznania odznaczeń dla strażaków. fot. OSP Bełsznica

Strażacy z OSP Bełsznica świętowali 110-lecie jednostki. Były podziękowania i odznaczenia [ZDJĘCIA]

Mszą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie rozpoczęły się obchody jubileuszu 110-lecia OSP Bełsznica, gdzie strażacy podziękowali za wszystkie dotychczasowe lata funkcjonowania jednostki oraz wspomnieli druhów, którzy odeszli na wieczną służbę. 

Gratulacje od zaproszonych gości

Po mszy uczestnicy uroczystości przejechali pod remizę OSP Bełsznica, gdzie odbył się apel z zaproszonymi gośćmi i wyróżnionymi druhami. Strażakom podziękowali za trud w służbie pożarniczej przedstawiciele władz gminy, parlamentarzyści: senator Ewa Gawęda i poseł Krzysztof Gadowski oraz starosta powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń. Gratulacje z okazji jubileuszu złożyli także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim mł. bryg. Marek Misiura oraz wiceprezes zarządu wojewódzkiego Związku OSP RP druh Jerzy Szkatuła. 

110 lat działania dla mieszkańców

Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń i medali dla zasłużonych druhów OSP Bełsznica. Jednostka założona została w 1911 roku, a jubileusz 100-lecia obchodziła 10 lat temu. Z roku na rok sprzęt w jednostce staje się coraz nowocześniejszy, a strażacy dzięki szkoleniom i ćwiczeniom ugruntowują swoje umiejętności, które już nie raz przydały się w sytuacjach kryzysowych na terenie sołectwa Bełsznica oraz całej gminy Gorzyce. 

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].