Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Pszowie powstaną nowe place zabaw. Pomoże unijne dofinansowanie

Dwa nowe place zabaw powstaną w przyszłym roku w Pszowie. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej. Umowa na realizację inwestycji już została podpisana.

W Pszowie powstaną nowe place zabaw. Pomoże unijne dofinansowanie
229 tys. zł dofinansowała Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Krzyżkowice

Nowy plac zabaw powstanie w Krzyżkowicach przy OSP. Huśtawki, które znajdują się tam aktualnie zostaną zdemontowane. W ich miejsce będą zamontowane nowe urządzenia: huśtawka, równoważnia, zestaw zabawowy, zestaw wspinaczkowy i huśtawka ważka. Pod urządzeniami będzie bezpieczna, piaskowa nawierzchnia. Wokół huśtawek nie zabraknie małej architektury, koszy na śmieci, ławek, furtki w istniejącym ogrodzeniu.

Gdzie drugi?

Drugi plac zabaw będzie uzupełnieniem kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kraszewskiego. Jest tam już boisko Orlik i zewnętrzna siłownia. W przyszłym roku będzie jeszcze plac zabaw z równoważnią, huśtawką grupową, kostką, biegunem i zestawem wspinaczkowym. Będą ławki, kosze na śmieci i ogrodzenie wraz z furtką.

Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku

Koszt zadania to ponad 361 tys. zł, z czego 229 tys. zł dofinansowała Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
gf 09.09.2021 11:28

Dla rządzących istnieje tylko teren przy OSP Krzyżkowice i Orlik. A place zabaw na Paderewskiego, na końcu Pszowskiej, na Dołach? inne tereny nie istnieją? ;)

zxc 09.09.2021 07:43

Obwodnice to jedno, a miejsca pracy to drugie. Pszów ma obecnie tragicznie z miejscami pracy. Jest jedną wielką sypialnią.

~Klęska (87.101. * .96) 09.09.2021 01:02

Obwodnice róbcie a nie głupie place zabaw!!!!!

~Alejaja (91.200. * .18) 08.09.2021 23:33

Wkoncu cos ruszy,to powazne inwestycje hahahaahahahahahahaha