Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rzeki błota spłynęły przez Pawłów, Pietrowice Wielkie i Racibórz. Wiatr uszkodził dach w Borucinie

Uszkodzony dach w Borucinie, a także zalana piwnica i garaż przy ul. Starowiejskiej w Raciborzu - to najpoważniejsze skutki frontu atmosferycznego, który przeszedł przez powiat raciborski 26 sierpnia.

Rzeki błota spłynęły przez Pawłów, Pietrowice Wielkie i Racibórz. Wiatr uszkodził dach w Borucinie
Interwencja strażaków w Borucinie, gdzie silny wiatr zerwał fragment dachu (fot. PSP Racibórz).

Błoto na jezdni

Cztery godziny zajęło strażakom zawodowym oraz ochotnikom z powiatu raciborskiego usunięcie skutków ulewy. Opad deszczu był tak duży, że woda nie wsiąkała w grunt, ale spływała z pól, niosąc ze sobą drobinki ziemi. Skutkiem tego było zalanie błotem ulic w Pawłowie, Raciborzu oraz Pietrowicach Wielkich. Na miejscu interweniowali strażacy.

W Pawłowie odnotowano trzy interwencje polegające na zmyciu błota z jezdni. Kolejne trzy interwencje to: Racibórz ul. Starowiejska oraz Racibórz ul. Wiejska (dwukrotnie). Oprócz tego strażacy usuwali również błoto naniesiona na drogę w Pietrowicach Wielkich.

Działania strażaków na ul. Wiejskiej w Ocicach.

- Taka woda szła, że sąsiadowi porwało śmietnik i przeniosło sto metrów dalej - mówi jeden z naszych Czytelników o tym, co działo się na końcu ul. Wiejskiej w Ocicach.

Uszkodzony dach i zalany garaż

Ponadto strażacy zabezpieczyli przed zalaniem piwnicę nieruchomości przy ul. Starowiejskiej w Raciborzu.

- Silny wiatr uszkodził również dach budynku gospodarczego przy ul. Rostka w Borucinie. Strażacy zabezpieczyli to folią. Straty oszacowano na kwotę 3 tysięcy złotych - przekazuje nam kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Strażacy interweniujący w Borucinie.

Oprócz tego strażacy wypompowali wodę z zalanego garażu przy ul. Starowiejskiej w Raciborzu. W tym przypadku nie obyło się bez strat - woda uszkodziła wyposażenie o wartości 10 tys. zł.

Dodajmy, że rankiem 27 sierpnia strażacy udali się na ul. Wiejską w Raciborzu, gdzie błoto zalało halę produkcyjną jednego z tamtejszych przedsiębiorstw. O godz. 12.09 strażacy jeszcze raz udali się na tę ulicę, aby oczyścić inny fragment drogi z błota naniesionego w czasie ulewy.


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~asdf1 (31.60. * .237) 27.08.2021 10:37

Przy każdej drodze z pola z górki powinien być wykopany zbiornik na wodę opadową a na dodze duże kraty umożliwiające zebranie tej wody. Do tego przynajmniej 2x do roku przeglądy i oczyszczenie z ziemi.
Zamiast oczyszczać dogę po deszczu byłaby woda na podlewanie upraw.