Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy i politycy na mszy w farnym w intencji strażaków poległych w Kuźni w 1992 roku

O wierności i służbie mówili w raciborskiej farze kapłani - proboszcz ks. Marian Obruśnik i wikary Andrzej Glinka podczas niedzielnej mszy 22 sierpnia, w rocznicę tragicznego pożaru w lasach pod Raciborzem.

Strażacy i politycy na mszy w farnym w intencji strażaków poległych w Kuźni w 1992 roku
Michał Szukalski - strażak i radny miejski odczytał w farze intencje mszalne z 22 sierpnia 2021 roku

Materiał wideo:

To doroczna tradycja, o którą dba Stanisław Borowik emerytowany strażak, radny miejski i organizator Memoriału w Raciborzu, aby trwała pamięć o poległych w 1992 roku dwóch strażakach - druhu Andrzeju Malinowskim i młodszym kapitanie Andrzeju Kaczynie. Do mszy służyli w mundurach straży Michał Szukalski i Wiesław Szczygielski. Była obecna liczna reprezentacja z komendy powiatowej straży oraz członkowie OSP. We mszy wzięli udział również poseł i wiceminister Michał Woś oraz prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Żegnający się z raciborską farą wikary Glinka podkreślał wagę wierności wartościom. Powiedział też, że nie można tylko żyć wydarzeniami z tragicznej przeszłości, ale te mają wpływ na późniejsze i współczesne decyzje.

Intencje mszalne dotyczyły poza pamięcią o strażakach, także samorządowców oraz NSZZ Solidarność Ziemi Raciborskiej.

Marian Obruśnik proboszcz fary mówi o służbie strażaków.mp3

Na koniec mszy głos zabrał jeszcze proboszcz Obruśnik. - Niech służby wam nie braknie, a wspomnienie z Kuźni Raciborskiej jest przykładem służby nade wszystko, nawet za cenę życia - podsumował kapłan.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].