Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież mierzyła się z nieznanymi dotąd wyzwaniami. W Kuźni Raciborskiej zorganizowano obóz wojskowy [ZDJĘCIA]

W malowniczej scenerii lasów raciborskich położony jest Ośrodek Wodno-Rekreacyjny „Wodnik” w Kuźni Raciborskiej, na terenie którego w dniach 16-20 sierpnia odbył się obóz wojskowy. Tak młodzież uczyła się sztuki przetrwania od terytorialsów.

To była już druga odsłona obozu nad kuźniańskim „Wodnikiem”. Tak gmina zyskuje na obecności terytorialsów, którzy tworzą na terenie gminy, w dawnym budynku przy ulicy ul. Arki Bożka, swój batalion (więcej TUTAJ). - Z uwagi na dziwny czas, w jakim się teraz znajdujemy, czyli pandemię koronawirusa chcieliśmy naszym dzieciom umilić ten okres, ale jakąś inną formą. Miało to być coś zupełnie nowego, a przede wszystkim coś, co odciągnie ich od komputerów i telefonów – czyli urządzeń, na które w ostatnim czasie głównie były skazane - tłumaczyła nam przed rokiem podjęty kierunek Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Obóz stawia przed uczestnikami niespotykane dotąd zadania. Wojskowe namioty, przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, rozpalenie i utrzymanie ogniska, poruszanie się według map jak i zapoznanie się z mapami wojskowymi, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz broni ASG oraz strzelanie do tarcz na celność i skupienie, runmageddon, przeprawa linowa czy musztra - takie atrakcje czekały na młodych uczestników militarnej przygody.

Akcję zorganizowali: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przy współpracy z 13. Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej 2 Kompanii Lekkiej Piechoty w Gliwicach.

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].