Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pszów szykuje się do Industriady. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Już 11 września w obiekcie maszynowni szybu Chrobry I w Pszowie odbędzie się Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki. Będzie to okazja do odwiedzenia miejsca, gdzie jeszcze do niedawna pracownicy KWK Anna czuwali nad zjazdami i wyjazdami górników. 

Pszów szykuje się do Industriady. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zwiedzający będą mogli odwiedzić maszynownię szybu Chrobry I byłej kopalni Anna. Na zdjęciu red. Nowiny.pl Szymon Kamczyk oraz dyrektor MOK Marek Hawel.

Pszów szykuje się do Industriady. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Industriada w Pszowie da możliwość obejrzenia znanych dla wielu mieszkańców miasta i okolicy miejsc, co na pewno wzbudzi sentyment. Uczestnicy Industriady będą mogli zwiedzić obiekt z przewodnikiem, a także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Będą to m.in. warsztaty robotyki, do których już można się zapisywać. 

Zwiedzanie o wyznaczonych godzinach

Oficjalne otwarcie Industriady odbędzie się o godz. 12.00, natomiast zwiedzanie maszyny wyciągowej rozpocznie się o godzinach: 12.15, 13.15, 16.00 i 17.00. 

Pokazy dla dzieci wraz ze zwiedzaniem będą odbywać się o 13.45 oraz 14.45. O godz. 14.00 zaplanowano plener malarski dla dzieci i młodzieży "Technika węglem malowana". Wspomniane warsztaty robotyki będą odbywać się o godz. 14.00 dla dzieci od 6 do 8 lat oraz o 16.00 dla dzieci od 9 do 12 lat (zapisy pod numerem 32 455 74 54). 

O godz. 17.30 odbędzie się rozdanie nagród w konkursach plastycznych.

Stoiska przed maszynownią

Zaplanowano również dodatkowe atrakcje, m.in. wystawę fotograficzną, prezentującą architekturę projektu Hansa Poelziga oraz "Dzieje kopalni Anna", stoisko krótkofalowców, stoisko Frywolitek, foto budkę, stoiska partnerów oraz gastronomię z grochówką.

Patronat medialny nad tegoroczną Industriadą w Pszowie objęła redakcja Nowin Wodzisławskich i portalu Nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].