Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bez dożynek, ale z dniami miasta. Tak w tym roku będzie w Kuźni Raciborskiej

Kuźnia Raciborska znów decyduje się na odwołanie dożynek gminnych. W efekcie Rudy, czyli sołectwo, które już w zeszłym roku miało być gospodarzem tego wydarzenia, ponownie musi poczekać na swoją kolej. Organizacyjne w gminie przybliżają się do dni miasta.

Bez dożynek, ale z dniami miasta. Tak w tym roku będzie w Kuźni Raciborskiej
Organizatorem ostatnich dożynek gminnych Kuźni Raciborskiej, które się odbyły, było sołectwo Turze. Wówczas świętowanie cieszyło się sporym zainteresowaniem nie tylko miejscowych, ale i przyjezdnych.

Jakie będzie świętowanie?

Decyzja Kuźni Raciborskiej odnośnie dożynek, nie jest odosobniona. Takie same kroki w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną podjęło większość gmin powiatu. Tak urzędnicy poinformowali o swojej decyzji za pośrednictwem gminnej strony: - Szanowni Mieszkańcy, w związku z nadal panującą sytuacją epidemiologiczną władze Miasta Kuźnia Raciborska w porozumieniu z sołtysem sołectwa Rudy - Panem Wojciechem Węglorzem oraz dyrektorem MOKSiR - Panią Anną Kijek, podjęły decyzję o przełożeniu tegorocznych Dożynek Gminnych na przyszły 2022 rok. Za organizację Dożynek Gminnych w roku 2022 będzie odpowiedzialne sołectwo Rudy.

Okazuje się, że odbędzie się natomiast świętowanie w ramach Dni Kuźni Raciborskiej (dawniej Pożegnanie Lata), które zaplanowano na 27-29 sierpnia. - Osiedle, Wodnik, Plac Zwycięstwa, Stadion Miejski, to miejsca, gdzie zaprosimy do wspólnej zabawy podczas ostatniego weekendu sierpnia. Co przygotowaliśmy? Festiwal kolorów, zabawa z DJ-em, piknik lotniczy z podniebnymi pokazami, dmuchany Plac Zabaw, potańcówka, Rodzinny Rajd Rowerowy i jeszcze kilka niespodzianek - poinformowali organizatorzy. Do wspólnej zabawy zapraszają: Zarząd Osiedla „Stara Kuźnia” oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Szczegóły świętowania mają być znane wkrótce.

Kultura odżywa

W Kuźni Raciborskiej zaczęło dziać się sporo wraz z poluzowaniem pandemicznych obostrzeń. - Ciągle działamy, Kuźnia Kultury nie śpi - mówiła nam swego czasu Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, podkreślając, że w dobie koronawirusa wiele aktywności przeniesiono do świata wirtualnego. Z czasem zorganizowano tam m.in. I Kuźniański Festiwal Kwiatów - "Zimna Zośka 2021", czy koncert na terenie kąpieliska "Wodnik", który był tym samym pierwszym muzycznym spotkaniem plenerowym w regionie, po tym, jak ponownie mogły powrócić tego typu spotkania (więcej TUTAJ). Zainteresowaniem cieszyły się również zloty food trucków - w Kuźni Raciborskiej i Rudach.

Dziękujemy za plony. Dożynki 2021 [ZAPOWIEDZI i RELACJE] 45 wiadomości, 14 komentarzy w dyskusji, 2267 zdjęć, 6 filmów

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].