Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Antyszczepionkowi fanatycy są w Raciborzu. Wykorzystują religię do swoich celów

Część mieszkańców Raciborza otrzymała przesyłki z pseudo religijnym przekazem. Zawierają one fragmenty nieuznawanych przez Kościół Katolicki tzw. objawień prywatnych. Mowa w nich m.in. o ukrzyżowaniu Kościoła, nowej interpretacji katolicyzmu oraz... "powszechnych szczepieniach, które was zabiją, jeśli je przyjmiecie". - Niewątpliwie rozpowszechniane w Raciborzu materiały mogą być nawet szkodliwe dla czytających je osób i dlatego nie należy się nimi posługiwać - przestrzega ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy Diecezji Opolskiej.

Antyszczepionkowi fanatycy są w Raciborzu. Wykorzystują religię do swoich celów
Jedna z pseudoreligijnych przesyłek, które ktoś rozprowadza w Raciborzu. Oprócz fragmentów Biblii, zawiera ona również tzw. objawienia prywatne, które są niezgodne z teologią Kościoła.

26 lipca wielu raciborzan otrzymało woreczki strunowe, w których znajdowały się karteczki zapełnione pseudoreligijnym przekazem. Niewielkie przesyłki były przyczepione do klamek drzwi wejściowych oraz furtek prowadzących na prywatne posesje. Zawierały informacje zaczerpnięte z tzw. Księgi Prawdy oraz rzekomych proroctw Matki Zbawienia.

Postanowiliśmy sprawdzić, skąd pochodzi ten przekaz. Wkrótce okazało się, że ślady prowadzą do... stanu Delaware w USA.

Następnie przedstawiliśmy sprawę w Diecezji Opolskiej. Tam nie dotarły jeszcze informacje o rozprowadzanych w Raciborzu pismach. Tym niemniej Kuria Opolska zaleca daleko idącą ostrożność przy lekturze tego typu treści.

Matka Zbawienia... z USA

Pisma, które trafiły do raciborzan, to zarówno autentyczne fragmenty Pisma Świętego (słowa przeistoczenia, dekalog), jak i fragmenty nieuznawanych przez Kościół Katolicki proroctw prywatnych z tzw. Księgi Prawdy. Stoi za nimi osoba określająca siebie mianem Matki Zbawienia lub Marii Bożego Miłosierdzia. Twierdzi, że została wybrana przez Jezusa, aby ostrzec katolików na całym świecie.

Na witrynie TheWarningSecondComing.com opublikowano prawie 1000 orędzi pochodzących rzekomo od Jezusa, Maryi Dziewicy i Boga Ojca. Obecnie ta strona nie działa, ale "orędzia" można odnaleźć na takich stronach jak www.gloria.tv oraz paruzja.info.

Serwis gloria.tv jest tłumaczony na wiele języków. - Gloria.tv jest inicjatywą prywatną, która nie jest bezpośrednio związana z hierarchią kościelną - czytamy na stronie. Tam też można znaleźć odnośnik do Kościoła Mediów Społecznościowych (Church Social Media Inc) zarejestrowanego w Dover (stan Delaware, USA).

Krzyżyk na ścianę za 246 złotych

Drugi z serwisów, w którym można odnaleźć rzekome proroctwa zawarte w tzw. Księdze Prawdy to paruzja.info. Na jednej z karteczek, które trafiły w ręce raciborzan, podano właśnie ten adres). Na tej stronie umieszczono też odnośnik do sklepu Elgido, w którym można kupić takie akcesoria jak: Medalion Pieczęci Boga Żywego (49,50 zł), Krzyż Pieczęci Boga Żywego (wersja na szyję - 109 zł, wersja na ścianę - 246,90 zł), komplet Księgi Prawdy (306,2 zł), czy Medalik Zbawienia (paczka z pięcioma medalikami kosztuje 27,40 zł). Wszystkie te akcesoria mają być rzekomo potrzebne, aby przygotować się na ponowne przyjście Jezusa.

Te pisma mogą być szkodliwe

Czy do Kurii Opolskiej dotarły sygnały o takiej działalności na terenie Diecezji Opolskiej? Czy Kuria Opolska w jakikolwiek sposób identyfikuje się z tymi działaniami, czy też są to działania samowolne, poza Kościołem Katolickim? Jak odnosicie się Państwo do takich ruchów? Jak Kuria Opolska zapatruje się na kwestię szczepień przeciwko COVID-19? - to pytania, które skierowaliśmy do ks. Joachima Kobieni, rzecznika prasowego Diecezji Opolskiej.

Ksiądz Kobienia zwraca uwagę, że kwestii rzekomych objawień prywatnych poświęconych był specjalny list pasterski Episkopatu Polski z kwietnia 2021, w którym bardzo wyraźnie stwierdzono:

każde objawienie prywatne, aby mogło być użyteczne dla innych osób, a nawet dla ogółu wiernych, musi być uznane przez Urząd Nauczycielski Kościoła. Dlatego trzeba zachować wielką ostrożność w przyjmowaniu treści dotyczących wiary i moralności zawartych w objawieniach prywatnych. Pamiętajmy o mocnych słowach świętego Pawła z Listu do Galatów: Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Ga 1,8-9). Teksty zgodne z nauką Kościoła są potwierdzone opinią upoważnionego teologa i mają tzw. „imprimatur”, czyli aprobatę Biskupa lub Wyższego Przełożonego Zakonnego. I tylko takie pisma powinny kształtować naszą wiarę, poglądy i postawy.

- Niewątpliwie rozpowszechniane w Raciborzu materiały nie spełniają przedstawionych tutaj wymagań, a zatem z perspektywy mogą być nawet szkodliwe dla czytających je osób i dlatego nie należy się nimi posługiwać

- przestrzega ks. Joachim Kobienia.

Papież Franciszek i biskup Czaja o szczepieniach

Rzecznik prasowy Diecezji Opolskiej odnosi się również do kwestii szczepień. - Odwołam się najpierw do dokumentu Kongregacji Nauki wiary zatwierdzonego przez Papieża Franciszka z 21 grudnia 2020 roku, w którym mówi się, że można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne, choć mówi się także w nim, że szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, stąd też musi być dobrowolne, a jednocześnie dokument podkreśla obowiązek dążenia do dobra wspólnego - stwierdza ks. Joachim Kobienia.

- Z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, własne życie, a także życie innych. Nie wiem dlaczego dziś ktoś mówi, że szczepionka na koronawirusa jest niebezpieczna. Jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, to czemu jej nie przyjąć? - to z kolei wypowiedzi papieża Franciszka, na które zwraca uwagę ks. Joachim Kobienia.

Głos Papieża w sytuacjach wątpliwości jest zawsze najbardziej właściwym wskazaniem dla wszystkich katolików. W podobnym tonie wypowiedział się zresztą przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i nasz biskup Andrzej Czaja

- dodaje rzecznik prasowy Diecezji Opolskiej.

Papież Franciszek zaszczepił się przeciwko COVID-19 w styczniu 2021 r.

Wojciech Żołneczko


Oto fragmenty pism, które są rozprowadzane w Raciborzu

Podczas, gdy zajmujecie się wzajemnym zakrzykiwaniem, największy wróg, armie szatana, planują najgorsze okrucieństwa, jakich kiedykolwiek doświadczyła ludzkość od stworzenia Adama i Ewy. Wojny, o których mówiłem, rozpoczną plan, który ma zmieść populację z powierzchni Ziemi. Możecie myśleć, że te wojny są między jednym a drugim narodem, ale się mylicie. Broń będzie pochodzić tylko z jednego źródła. Ci z was, którzy mnie przeklinają okrutnie Mnie odrzucając, będą błagać Mnie o Miłosierdzie, gdy te wydarzenia nastąpią. Kiedy każą wam cierpieć i przyjąć znak bestii albo umrzeć, będziecie krzyczeli do Mnie. Wtedy będziecie miotać się, by znaleźć Pieczęć Boga Żywego, którą dałem światu przez Mojego Ojca w tych Orędziach, ale wtedy będzie już za późno. Tylko ci, którzy akceptują tę Pieczęć, przechowują ją w swoich domach albo noszą przy sobie, zostaną chronieni. Tylko ci, z Pieczęcią Boga Żywego unikną tej formy zagłady dusz. Wasz Jezus.

Ostatnia tajemnica fatimska nie została ujawniona, tak była przerażająca.

Będą musieli znaleźć miejsca schronienia, aby mogły im one zapewnić codzienne sprawowanie Mszy i Najświętszej Eucharystii.

Wtedy zostaną wprowadzone powszechne szczepiania, które was zabiją jeśli je przyjmiecie.

Gdy rozpoczyna się Ukrzyżowanie Mojego Kościoła na Ziemi, musicie uważać na wszystkie znaki, które zostały przepowiedziane.

Będziecie wyśmiewani za to, że nie uznacie nowej interpretacji katolicyzmu.

Może być tylko jeden zwierzchnik Kościoła na Ziemi, upoważniony przez mojego Syna, który musi pozostać Papieżem aż do śmierci.

Ludzie

Andrzej Czaja

Biskup diecezjalny opolski.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bekazszurów (46.134. * .167) 05.08.2021 08:30

Ironia dotykająca antyszczepionkowców, polega na tym, że "nie chcą być częścią eksperymentu", a nie zdają sobie sprawy, iż są teraz grupą kontrolną xd

~antypis2 (5.172. * .210) 04.08.2021 15:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@zakrzepionka preparat nie jest w fazie testów, wszystkie obecne szczepionki (4 w UE) zakończyły III fazę badań klinicznych. Bez tego niemożliwe byłoby złożenie dokumentów do EMA, aprobata i dopuszczenie do obrotu. https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2034577?fbclid=IwAR0lJW8RaBqoqQ4gufRz611iLRVvkin4rhoVlnaVWIqwnLefX1am86gKbqw
https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-announce-publication-results-landmark?fbclid=IwAR3_OIeXGXEzEVW--IcdM8Y5DlfviUmnvN8YHm61wFIR4Gq6EYCxaiEF0HI

~dronylony (46.246. * .11) 04.08.2021 15:01
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~zakrzepionka (195.66. * .10) 04.08.2021 07:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy preparat w fazie testów, warunkowo dopuszczony do użytku, jest szczepionką?

~numerantka (91.197. * .184) 04.08.2021 07:37
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~adresik (193.105. * .181) 03.08.2021 17:52
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~heh (87.207. * .228) 03.08.2021 09:03

Szury... ręki takim nie podaję, a jak muszę w pracy, to zaraz myję, bo jeszcze się głupotą zarażę i mi świadectwa ukończenia szkół zabiorą, bo jak wiadomo, 99% szurów ma albo podstawowe, albo zawodówkę tylko, ale są mądrzejsi niż naukowcy...

~pinacollada (188.172. * .74) 02.08.2021 21:18
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~pinacollada (169.59. * .217) 02.08.2021 21:07
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

materiały są religijne jak najbardziej, mniej więcej tak samo fanatyczne i szkodliwe jak słowo z torunia czy innego j sukienkowego ośrodka.( np szczepionki wg niektórych duchownych tzw naszego kościoła były na płodach testowane).
jest wolność słowa, węcdla niektórych te materiały są szkodliwe, jednak nie były emitowane za publiczną kasę w tzw publicznej telewizji. w każdej religii są fanatycy i muszą być bo rozsądnie myślący uciekają od fanatyków i przesadnie wierzących jak najdalej.