Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Doświetlą przejścia dla pieszych w Pszowie. Będzie bezpieczniej

Będzie zdecydowanie bezpieczniej i jaśniej. Miasto Pszów doświetli wybrane przejścia dla pieszych. Obecnie trwają prace dokumentacyjne, ale projekt będzie zrealizowany do połowy października.

Doświetlą przejścia dla pieszych w Pszowie. Będzie bezpieczniej
Wartość prac to ponad 135 tys. zł. Termin ich wykonania mija w połowie października.

Doświetlonych ma być pięć przejść dla pieszych w następujących lokalizacjach:

  • ul. Traugutta obok sklepu Lewiatan (przy Miejskim Ośrodku Kultury);
  • ul. Traugutta przy dworcu autobusowym (skrzyżowanie z ul. Kasprowicza);
  • ul. Traugutta przy Jagiełły (skrzyżowanie z ul. Jagienki);
  • ul. Kraszewskiego (przy wjeździe do „Gościńca Sportowego);
  • ul. Paderewskiego (rejon skrzyżowania z ul. Niepodległości).

W ramach zadania wykonano projekt techniczny. Aktualnie trwa uzyskiwanie niezbędnych uzgodnień do dokumentacji. Następnie, na podstawie wykonanej i zatwierdzonej dokumentacji, ruszy budowa doświetlenia przejść dla pieszych. Wykonawcą jest Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Adam Szymiczek z Pszowa.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nemo@2 (91.200. * .82) 02.08.2021 17:23

I CO NIEMA ODWAŻNEGO REDAKTORA W NOWINACH ŻEBY ODPOWIEDZIAŁ
NA MOJE PYTANIE ?

~Nemo@2 (91.200. * .82) 22.07.2021 17:51

ALE NIE NAPISALI CZY W TYM TYSIĄCLECIU ?

~syryniok (5.172. * .192) 17.07.2021 14:49

A główne skrzyżowanie Pszowskiej z Traugutta dalej będzie nieoświetlone, w nocy nie widać pieszych, szczególnie na pejściu od fontanny przez Pszowską.

~Pszowikkk (91.200. * .18) 16.07.2021 22:24

Hmmm inwestycja zycia jak na Pszow,jak doswietla to przez 3 lata nic sie nie bedzie dzialo,kto glosowal na obecnego burmistrza??ja mam wrazenie ze my nie mamy wladzy w tym miescie,tam nic sie nie dzieje

~Nemo@2 (91.200. * .82) 16.07.2021 18:50

Dlaczego nie dopisano że to będzie zrobione za 4 lata ?