Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Henryk Siedlaczek sympatykiem ruchu Szymona Hołowni. Jak komentuje swoją decyzję? [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA, WIDEO]

Henryk Siedlaczek, który w 2018 roku z listy KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego poparł ruch Szymona Hołowni. Ogłoszono to dzisiaj (tj. 16 lipca) na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Henryk Siedlaczek sympatykiem ruchu Szymona Hołowni. Jak komentuje swoją decyzję? [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA, WIDEO]
Henryk Siedlaczek na Zamku Piastowskim w Raciborzu mówił o sympatyzowaniu z partią Szymona Hołowni.

Siedlaczek w przeszłości był posłem, starostą raciborskim i nauczycielem. Po kilku latach nieobecności w polityce postanowił powalczyć o mandat sejmiku województwa śląskiego. Udało mu się to, uzyskując 9090 głosów. Zawodowo od niedawna związany z Urzędem Gminy w Markowicach, gdzie jest sekretarzem. Zastąpił na tym stanowisku śp. Benedykta Kołodziejczyka.

Konferencję prasową "na żywo" transmitowaliśmy za pośrednictwem naszego Facebooka:

Michał Kobosko: chcemy dać się poznać wszystkim

Kolejny dzień z politykami w powiecie raciborskim. Na Zamek Piastowski w Raciborzu przyjechali działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Michał Kobosko, przewodniczący tego ugrupowania na dziedzińcu dawnej siedziby Piastów przypomniał, że spotkanie odbywa się w ramach letniej kampanii tej partii. To akcja pod hasłem „Poznajmy się”, w trakcie której reprezentanci Hołowni zamierzają odwiedzić 380 miejsc w Polsce (dotychczas odwiedzili ponad 60 powiatów).

- Chcemy dać się poznać wszystkim, którzy nas nie znają i porozmawiać na te tematy, którymi chcemy się zajmować, które uważamy za najważniejsze - przekonywał działacz polityczny, przedstawiając pokrótce program partii.

- Chcemy pokazać, że zajmujemy się tematami w sposób merytoryczny, pragmatyczny, że odchodzimy od tej wojenki, żeby nie powiedzieć wojny polsko-polskiej, która ma czasami miejsce i niestety wygląda na to, że nadal będzie miała miejsce. My nie chcemy w tej wojnie uczestniczyć, bo uważamy, że jest ona szkodliwa w dłuższej perspektywie, że może rozpalać emocje dzisiaj, tutaj i teraz, ale Polska to coś zdecydowanie więcej niż spór - podkreślał Kobosko.

Jak wskazywał przewodniczący, spotkanie zorganizowane na Zamku Piastowskim w Raciborzu było dla niego „niezwykle miłe i istotne”. Przypomniał, że do „Polski 2050” dołącza wielu samorządowców, parlamentarzystów i sympatyków. Wśród tych ostatnich wymienił Henryka Siedlaczka.

- Jest mi miło oficjalnie poinformować, że osoba znana i rozpoznawalna w regionie, dziś dołącza do grona sympatyków naszego ruchu i mamy nadzieję, że będzie nas nie tylko ciepłym słowem wspierać w naszych działaniach - mówił o Siedlaczku.

Henryk Siedlaczek: apeluję do innych o wsparcie

- Każdy ruch, za którego jestestwo Rzeczypospolitej. Każdy ruch, za którego dobro obywateli. Każdy ruch, za którego: wolność obywatela, kraju, mediów, sądów, przekonań jest istotna. Zdecydowałem się popierać ruch „Polska 2050” jako osoba wspierająca, pomagająca. Myślę, że takiego poparcia nie odmówi nikt dla każdego i kogokolwiek, komu zdrowe są te najważniejsze ideały, które przyświecały nam na początku naszej kariery samorządowej i politycznej. Nie będę oryginalny, ale to, co obserwujemy w dniu dzisiejszym wymaga potężnej mobilizacji - komentował na konferencji Henryk Siedlaczek, apelując do swoich koleżanek i kolegów o „wspieranie tego typu ruchów”. - Bo z nimi nic złego nas nie czeka. Czeka nas dobro nasze, a przede wszystkim naszych dzieci – o co boję się osobiście - puentował.

Henryk Siedlaczek komentuje dla Nowin swoją decyzję: 

Michał Gramatyka: Henryk zawsze mi imponował

Poseł Michał Gramatyka, który nie tak dawno poparł partię Hołowni odchodząc z Platformy Obywatelskiej, mówił na dziedzińcu raciborskiego zamku, że ostatni raz tak blisko Henryka Siedlaczka był za czasów w pracy w sejmiku województwa śląskiego. - Henryk zawsze mi imponował. Imponował mi swoją miłością do historii, swoim oddaniem tej ziemi, swoim oddaniem Śląskowi. Myślę, że dzisiaj powstańcy śląscy i ojciec naszego Henryka cieszą się z tego, że właśnie postanowił patrzeć na przyszłość Polski nowym horyzontem, że zdecydował się robić z nami nową politykę. Bo my myślimy kategoriami pokolenia, a nie kadencji. Mamy program, świetne propozycje, fantastycznych ludzi. Razem dzięki takim ludziom jak Henryk wygramy kolejne wybory - powiedział M. Gramatyka.

Marcin Parzonka: będziemy z wiedzy H. Siedlaczka korzystać

Marcin Parzonka, będący liderem powiatu raciborskiego stowarzyszenia Polska 2050 również podkreślał swoją radość. - Cieszę się, że możemy liczyć na Pana wsparcie. Na wsparcie dobrym słowem, radą i doświadczeniem. Myślę, że jako młoda organizacja będziemy mogli z Pana doświadczenia i wiedzy korzystać - zwracał się w stronę doświadczanego działacza politycznego.

Ludzie

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~HenaŻi (89.151. * .16) 19.07.2021 06:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Maślaczek już był wszędzie. 70 lat na karku a ten dalej się cisnie w polityke i dorabia w administracji parku.

~boja23 (37.252. * .109) 18.07.2021 11:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

mało kto wie, ale karierę posła chciał zaczynać z PiS em, tylko Tadeusz i parę innych osób do tego nie dopuścili i wystartował z listy PO..i się dostał. jeden z najbardziej siermiężnych posłów,podawany za przykład najgorszego gustu w obszarze ubioru i stylu.chłopek roztropek, z wyrazistym planem by obskoczyć wszystkie imprezy na wsiach i miasteczkach,pojeść kołocza i pogadać z frelkami ,zwłaszcza w wieku starszym. w samej partii bez większego poważania ,jednak potrafił głosy skupić, za to tylko go ceniono.jednak do czasu. ostatecznie został wykolegowany.
Jeśli ludzie od Szymona chwalą się takim poparciem...
kolejny sygnał,ze ci wartościowi , którzy by mogli kreować politykę, wolą się zająć czymś bardziej kreatywnym.

~Janio (87.207. * .126) 16.07.2021 23:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Skończ WAŚć! Wstydu oszczędź!

~Podpisz_sie (84.241. * .224) 16.07.2021 21:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pocałunek śmierci długowłosego. No i dobrze. Szybciej pójdzie z tą nową, ukrytą opcją pani Angeli. Ku smutkowi tvn szybciej skończą szkodniki

~HenaŻi (89.151. * .16) 16.07.2021 17:12
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Ten Kudłacz głosował za wydłużeniem wieku emerytalnego. Tak tylko przypominam.

~Hallo (94.254. * .233) 16.07.2021 15:02
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Wszystko jest lepsze od pis

~ad_vocem (78.31. * .129) 16.07.2021 15:00

A może nie bezideowi, tylko tacy, dla których w obecnych partiach, pseudoideowych, nie ma miejsca. To wcale nie jest zła baza. oczywiście jest równie bazowe pytanie, w którym kierunku ten Hołownia pójdzie, bo ja na razie też nie wiem. Gdzie jest program?

~@recykler (185.135. * .148) 16.07.2021 14:57
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Młodość idzie u Szymona....

~Pola_ (87.101. * .96) 16.07.2021 14:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dobre jaja. Jacy nowi i młodzi ci działacze beksy cholowni

~Sghjff (37.249. * .25) 16.07.2021 14:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dałby sobie spokój i zostawił miejsce młodym

~dziwacznytwórpolityczny (91.221. * .34) 16.07.2021 13:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To jest właśnie ta nowa, niezależna siła polityczna stworzona przez Hołownię....... Bezideowa zbieranka różnych działaczy politycznych :( Naprawdę chciałbym wiedzieć, kto ich popiera, a przede wszystkim - dlaczego.....

~Komedia (89.171. * .51) 16.07.2021 13:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wraca stare, bo nowe już było... Teraz będzie z Julką chodził na malowanie kościołów i tęczowe pielgrzymki do sanktuarium w Rudach ;)