Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowa karetka już na miejscu. Kluczyki i dokumenty oficjalnie przekazane przez wiceministra zdrowia [ZDJĘCIA]

Radość ratowników medycznych i bezpieczeństwo mieszkańców. Wodzisławsko-rydułtowski szpital otrzymał nową karetkę pogotowia. - To dla nas szczególny dzień - mówi dyrektor lecznicy.

Nowa karetka już na miejscu. Kluczyki i dokumenty oficjalnie przekazane przez wiceministra zdrowia [ZDJĘCIA]

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. pozyskał 520 tys. zł w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia pn. Realizacja zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 współfinansowanego przez Unię Europejską. Dzięki tym środkom możliwy był zakup nowego ambulansu dla lecznicy. Informowaliśmy o tym m.in. w artykułach: Wodzisławsko-rydułtowskie pogotowie będzie miało nową karetkę. "To powód do dużego zadowolenia" oraz Nowa karetka dla szpitala.

Nowa karetka zastąpi inną, wysłużoną

Dziś (14.07) na parkingu przed wodzisławską izbą przyjęć karetka przekazana została oficjalnie Stacji Pogotowia Ratunkowego PPZOZ-u. Nowa karetka to pojazd marki Renault. Jest to ambulans typu P, czyli pojazd podstawowego zespołu ratownictwa medycznego (obecność lekarza w zespole nie jest wymagana), który kierowany jest do wypadków, urazów oraz zachorowań. Wyposażony jest w m.in.: defibrylator, nosze, instalację tlenową oraz krzesełko transportowe. Samochód zastąpi wysłużoną karetkę z 2014 r. Jego koszt wyniósł 500 tys. zł. Pozostałe z dofinansowania 20 tys. zł przeznaczono na zakup środków ochrony indywidualnej dla PPZOZ-u.

Niezmiernie się cieszę i dziękuję, że możemy uczestniczyć w przekazaniu nowej karetki dla naszego szpitala - mówiła Ewa Gawęda.

Kluczyki przekazane, auto poświęcone

Kluczyki do samochodu oraz dowód rejestracyjny dyrektorowi PPZO-u wręczył wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wspólnie z senator Ewą Gawędą. - 30 lat jeździłem w karetce, znam doskonale tę ciężką pracę ratownika medycznego. Dzisiejsza nasza obecność i przekazanie tej kartki niech będzie dowodem na to, że doceniamy ten rodzaj pracy. Cieszę się, że w takim dniu mogę być z wami - mówił. 

- Jest to dla nas szczególny dzień - podkreślał szef wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala Krzysztof Kowalik. - Przyczyni się ona do poprawy bezpieczeństwa pacjentów, ale również personelu, który z niej będzie korzystał - dodał. Dziękował także za przyznane środki, dzięki którym możliwy był zakup nowego ambulansu. Pani senator także wyraziła wdzięczność w tej kwestii. - Niezmiernie się cieszę i dziękuję, że możemy uczestniczyć w przekazaniu nowej karetki dla naszego szpitala - mówiła.

Zanim jednak karetka została oddana ratownikom pogotowia jej poświęcenia dokonał ksiądz Janusz Badura, dziekan dekanatu wodzisławskiego.

Szef powiatu mówi "dziękuję"

W wydarzeniu prócz wiceministra Kraska, senator Gawędy i dyrekotra Kowalika wzięli także udział: wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, starosta Leszek Bizoń oraz samorządowcy, parlamentarzyści a także radni miejscy i powiatowi.

Starosta Bizoń zwracał uwagę na potrzebę szerokiej współpracy na rzecz lokalnego i krajowego systemu ochrony zdrowia. Podkreślał, że bez niej wszelkie działania jednostronne nie przyniosą takich skutków, jak podejmowane wspólnie. - Niech ta karetka, którą szpital otrzymuje w trudnym czasie pandemii, gdy cały system ochrony zdrowia, ale też i administracja lokalna staje wobec nowych wyzwań, zadań i obciążeń będzie symbolem naszego wspólnego działania na rzecz mieszkańców naszego powiatu i okolic – mówił. Słowa szczególnego podziękowania starosta adresował do pracowników Pogotowia Ratunkowego. – Bez ich służby, ogromnej odpowiedzialności i pracy w niewyobrażalnym stresie żadna karetka – nawet najlepsza – nie byłaby nic warta. Można inwestować w budynki, technologie, rozwiązania techniczne. Gdy nie ma się profesjonalnej kadry, żadne z wcześniejszych inwestycji nie mają znaczenia, bo nie ma komu ich wdrażać. Z tego powodu raz jeszcze w imieniu mieszkańców naszego powiatu, w imieniu pacjentów kieruję do was zwyczajne, ale wszystko mówiące słowo: dziękuję – skomentował Leszek Bizoń.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 16.07.2021 17:14

komuna wiecznie żywa

~ass (85.14. * .114) 15.07.2021 22:03

poświęconą.... XII wiek

~KoniecPisuBliski (94.254. * .233) 15.07.2021 10:57
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

A co złożyli się na tą karetkę że taka heca,czy może kupili za nasze składki,które musimy płacić ?

~Goscc (46.134. * .180) 15.07.2021 09:30
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Po co tyle szychow dla przekazania 1 karetki??

~Stolkers (87.101. * .96) 14.07.2021 22:36

Ostatnio wszystkie vipy jakoś Rybnik mijają

~OjgenPolanski (5.184. * .186) 14.07.2021 22:02
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu