Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pracownik pokąsany przez osy. Nieszczęśliwy wypadek na ul. Miarki

We wtorek, 13 lipca w godzinach porannych na ul. Karola Miarki w Raciborzu pracownicy jednej z firm wykonywali czynności polegające na porządkowaniu zieleni. W pewnym momencie jeden z nich uszkodził gniazdo os.

Pracownik pokąsany przez osy. Nieszczęśliwy wypadek na ul. Miarki
Do zdarzenia doszło na ul. Miarki w Raciborzu, fot. OQL

Osy zaatakowały mężczyznę

Po dojeździe strażaków na miejsce ustalono, że podczas prac pielęgnacji zieleni (przycinanie żywopłotu) pracownik firmy wykonującej zlecenie uszkodził kokon os wielkości piłki tenisowej i został przez nie zaatakowany. Mężczyzna (42 lata) w chwili przybycia strażaków na miejsce leżał na ziemi na wznak z objawami wstrząsu anafilaktycznego (wstrząs uczuleniowy). Poszkodowany znajdował się pod opieką jednego z pracowników firmy.

Działania strażaków po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu mężczyzny ratownicy podjęli decyzję o konieczności przewiezienia go do szpitala.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].