Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Areszt za znęcanie się nad żoną i niestosowanie się do poleceń policji

Sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 42-latka, który znęcał się nad swoją żoną. To mundurowi 16 czerwca zakazali kontaktowania się i zbliżania agresorowi do małżonki, a także nakazali opuszczenie mieszkania. Niestety jastrzębianin nie zamierzał stosować się do wydanych przez policjantów poleceń.

Areszt za znęcanie się nad żoną i niestosowanie się do poleceń policji

Piekło trwało kilka miesięcy

Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, mężczyzna znęcał się nad partnerką od marca 2021 roku. Do przemocy dochodziło na oczach dzieci. W czerwcu, po tym, jak groził, wyzywał, szarpał za włosy i bił kobietę, mundurowi nakazali mu opuścić mieszkanie i objęli go zakazem zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną. 42-latek jednak nie zastosował się do tego, a jego agresja w stosunku do partnerki nie ustała.

Ostatni raz policjanci interweniowali w mieszkaniu pokrzywdzonej kobiety we wtorek, 29 czerwca późnym popołudniem. Wtedy to kryminalni na polecenie Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali agresora niestosującego się do nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. 42-latek trafił do policyjnej celi, a w czwartek, 1 lipca został tymczasowo aresztowany. Do zakończenia postępowania będzie przebywał za kratami.

Przypominamy

30 listopada 2020 roku weszły w życie przepisy ustawy z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 956). Na ich podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Od stycznia 2021 roku policjanci z jastrzębskiej komendy w różnych sprawach już sześciokrotnie wydali taki nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i pokrzywdzonego/pokrzywdzonej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].