Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzanowice są przeciw pijanym kierowcom. W gminie wystartowała kampania profilaktyczna

Krzanowice przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii pn. "Przeciw pijanym kierowcom". – Zależy nam na podniesieniu świadomości i zwiększeniu odpowiedzialności ogółu społeczeństwa w tym zakresie – tłumaczy Danuta Adamczyk z krzanowickiego urzędu.

Krzanowice są przeciw pijanym kierowcom. W gminie wystartowała kampania profilaktyczna
Do Krzanowic z raciborskiej Policji przyjechał m.in. asp. szt. Krzysztof Klimek, który zanim rozpoczął pracę w raciborskiej komendzie (w zespole ds. Nieletnich i Patologii w Wydziale Prewencji), przez 16 lat służył na terenie gminy, będąc dzielnicowym (fot. UM Krzanowice)

To działanie profilaktyczne mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego osób, które wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Danuta Adamczyk podkreśla, że to bardzo ważne, aby nie być obojętnym na tego typu sytuacje, gdyż zauważalny jest społeczny wzrost tolerancji dla osób, które po spożyciu, chociażby piwa siadają na rower, czy za kierownicę auta, przewożąc niejednokrotnie innych pasażerów, w tym także dzieci.

– Bardzo często ci najmłodsi nie mają możliwości przeciwstawienia się takim praktykom, więc bardzo istotna i odpowiedzialna rola stoi po stronie świadków i ich właściwych reakcji, po to, żeby zapobiec tragediom spowodowanym przez pijanych kierowców – podkreśla Adamczyk.

Praca nad modelowaniem właściwych postaw to jedno z ważnych zadań profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Kampanię na terenie gminy Krzanowice realizuje Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzanowicach we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu.

Pierwszym z działań kampanii było spotkania z seniorami. Omawiane na nim były zagadnienia związane z niepokojem i stresem wywołanym epidemią, który spowodował, że coraz więcej osób zaczęło sięgać po alkohol. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Gminnego Koła Rencistów i Emerytów w Krzanowicach. Otrzymali oni ulotki, w których zwraca się uwagę na zasadność prowadzenia pojazdu, będąc trzeźwym.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kenez (83.26. * .146) 04.07.2021 11:21

No coz ludzie dorosli odpowiadaja za swoje czyny .Natomiast takie bzdury jak kampanie nie sa nikomu potrzebne to nie przedszkole .Czas zaczac zajmowac sie powaznymi sprawami ktorych nie brakuje .

norud 25.06.2021 10:53

za małe kary dla kierowców prowadzących pojazdy
czy to po spożyciu czy pod wpływem alkoholu
żadna kampania nie pomoże
jak chodziłem do podstawowej
a matka poszła na wywiadówkę
i było coś źle
jak przyszła
nie było kampanii profilaktycznej
była kara