Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci zatrzymali plantatora marihuany z Raciborza. 38-latek uprawiał konopie w trzech miejscach

51 krzaków konopi indyjskich, sprzęt do uprawy roślin oraz susz - to wszystko znaleźli policjanci w trzech miejscach zamieszkania raciborzanina.

Policjanci zatrzymali plantatora marihuany z Raciborza. 38-latek uprawiał konopie w trzech miejscach
38-latek usłyszał już zarzut uprawy zabronionych roślin, posiadania narkotyków oraz urządzeń do uprawy zabronionych roślin (KPP Racibórz).

Raciborzaninowi grozi kara więzienia

Kryminalni ustalili, że raciborzanin zajmuje się nielegalną uprawą konopi. 17 czerwca postanowili zweryfikować te informacje.

- Podczas akcji zatrzymali 38-letniego mieszkańca Raciborza i sprawdzili miejsce zamieszkania mężczyzny oraz dwa miejsca na terenie miasta, w których miały być uprawiane zabronione rośliny - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Ustalenia policjantów były prawidłowe. Ujawniono trzy nielegalne plantacje. 38-latek uprawiał łącznie 51 krzaków konopi. Do tego policjanci zabezpieczyli jeszcze sprzęt do uprawy roślin oraz susz. 38-latek trafił do aresztu. Grozi mu kara trzech lat więzienia.

Policjanci likwidują plantację za plantacją

To kolejna akcja tego typu w powiecie raciborskim. 11 maja policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który wynajmował lokal przy ul. Bosackiej w Raciborzu. Policjanci zabezpieczyli wtedy 1200 działek dilerskich marihuany, 47 sadzonek konopi indyjskich, sprzęt służący do uprawy konopi oraz 2 tabletki zawierające MDMA.

29 kwietnia kryminalni z Raciborza zatrzymali prz ul. Pomnikowej 33-latka, który posiadał w mieszkaniu 510 działek amfetaminy (pisaliśmy o tym TUTAJ).

14 kwietnia policjanci zatrzymali 24-latkę, która posiadała w miejscu zamieszkania substancje psychotropowe, tabletki ecstasy oraz marihuanę. Śledczy ustalili, że kobieta nie tylko posiadała, ale również sprzedawała narkotyki (pisaliśmy o tym tutaj: 24-latka sprzedawała w Raciborzu psychotropy, ecstasy i marihuanę).

10 kwietnia policjanci zatrzymali 37-latka z Krzanowic, który uprawiał konopie i sprzedawał wytworzone z nich narkotyki. W miejscu zamieszkania krzanowiczanina ujawniono 13 krzaków konopi indyjskich, sprzęt do ich uprawy, a także susz, z którego można było przygotować 80 działek marihuany. Ponadto policjanci ustalili, że 37-latek sprzedał około 400 działek narkotyku (więcej informacji tutaj: Policjanci zatrzymali raciborzanina za posiadanie narkotyków).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].