Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiadukt w Radlinie jest gotowy. Ale kiedy zostanie otwarty?

Zakończyła się przebudowa wiaduktu wzdłuż ul. Mariackiej w Radlinie. Trwają czynności odbiorowe. Te mogą zająć nawet miesiąc. Urzędnicy mają jednak nadzieję, że wiadukt zostanie oddany do użytku jeszcze w czerwcu.

Wiadukt w Radlinie jest gotowy. Ale kiedy zostanie otwarty?
Zakończyła się przebudowa wiaduktu. Prace trwały od listopada 2019 r.

9 czerwca rozpoczęły się czynności odbiorowe, które są zwieńczeniem całej inwestycji. - Wiadukt jest już gotowy, wszystkie roboty się zakończyły, ale przed nami jeszcze niezbędne formalności, aby wiadukt można było już oficjalnie udostępnić użytkownikom - przekazuje rzecznik Urzędu Miasta w Radlinie Marek Gajda.

W pierwszym spotkaniu odbiorowym, oprócz przedstawicieli miasta Radlin, udział wzięli przedstawiciele wykonawcy - firmy Pruim z Gliwic, a także inspektorzy nadzoru z firm Koncept i Instal-Projekt.


W środę rozpoczęły się czynności odbiorowe - pierwsze z cyklu


W przyszłym tygodniu mają się odbyć kolejne odbiory, udział w nich wezmą m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidu oraz Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czynności odbiorowe mogą potrwać nawet miesiąc. To by oznaczało, że wiadukt zostanie otwarty najpóźniej na początku lipca. W magistracie liczą na to, że uda się jeszcze w czerwcu. - Będziemy się starać, by otwarcie nastąpiło jak najszybciej - zapowiada wiceburmistrz Radlina Zbigniew Podleśny.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~każdegoszkoda (46.204. * .42) 10.06.2021 07:57

Ile finalnie za to cudo na miarę naszych mozliwosci? Łącznie projekt, nadzór, odbiór ile finalnie za całość? W 2011r miało być cos około 1.5mln ciekawe ile wyszło jak miasto w końcu dokończyło inwestycje

~Zycvbn (95.41. * .178) 09.06.2021 23:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie tylko dla Burmistrza, ale także dla radnych

~kolosietoczy (91.214. * .44) 09.06.2021 20:33

No i nie zrobili przejazdu dla rowerów mimo że ścieżka rowerowa na chodniku kończy się przed wiaduktem a zaraz za wiaduktem droga rowerowa biegnie dalej.

~Wstyd_ (87.101. * .96) 09.06.2021 20:07
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

2,5 roku korków z powodu krótkiego wiaduktu! Wstyd dla burmistrz!