Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ogrom kwiatów nada miastu koloru

Jastrzębie-Zdrój szykuje łąki kwiatowe. Będzie barwnie i przede wszystkim - ekologicznie.

Ogrom kwiatów nada miastu koloru
Na prawie 1010 metrach kwadratowych w Jastrzębiu-Zdroju zakwitną łąki kwietne

Rewia barw

Mak polny, chaber bławatek, len wielokwiatowy czerwony, len trwały, lucerna siewna, złocień właściwy, przegorzan kulisty i jeżówka purpurowa – to tylko niektóre kwiaty, które zakwitną na terenie zielonym w rejonie ronda im. Generała Władysława Sikorskiego, pomiędzy ul. 11 Listopada i Aleją Jana Pawła II. W ten sposób powstanie łąka kwietna ze swobodnie rosnących roślin jednorocznych, w tym kwiatów i traw. Miasto na ten cel przeznaczy ponad 18 tysięcy.

Same plusy

Warto podkreślić, że łąka kwietna jest bezcennym źródłem pokarmu dla owadów zapylających. Nie potrzebuje ona nawozów i środków ochrony roślin, ani też intensywnego podlewania. Gromadzi wodę deszczową, tworzy mikroklimat w mieście oraz zapobiega nagrzewaniu się powierzchni gleby.

Na tym nie koniec

Dodatkowo na powierzchni około 560 metrów kwadratowych pomiędzy Aleją Jana Pawła II a ul. Leśną  planowane są nasadzenia rudbeki błyskotliwej. To roślina wieloletnia, osiągająca wysokość nawet do 70 cm, szybko i obficie rosnąca, odporna na przymrozki. Całkowity koszt tego zadania wyniesie 56 tysięcy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zewsi (188.137. * .198) 02.06.2021 07:38

Nie rozumiem 1010 metrow to 0,1 hektara czyli tyle co mała działka budowlanna i posianie łąki kwietnej ma kosztować 18 000 zł. !!! To co tyle kosztuje ?