Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rączka gotował na Zamku Piastowskim. Kiedy emisja odcinka? [ZDJĘCIA]

Słynny śląski kucharz Remigiusz Rączka przyjechał na Zamek Piastowski w Raciborzu, aby nagrać kolejny odcinek w ramach programu kulinarno-podróżniczego pt. „Rączka gotuje”. To więc kolejna wizyta kucharza w ostatnim czasie w naszym regionie, bowiem nie tak dawno gościł w gminie Krzyżanowice przy „Różnym Pałacu”.

– W piątek 28 maja, śląski kucharz Remigiusz Rączka zawitał na Zamek Piastowski w Raciborzu. To dawna siedziba Piastów. Stąd pochodzi m.in. Mieszko IV Laskonogi, syn księcia Władysława II Wygnańca, wnuk księcia Bolesława Krzywoustego, twórca księstwa raciborskiego, pan na Krakowie, dzielnicowy władca Polski. Tu znajduje się kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury. Świątynia nazywana jest śląską Sainte-Chapelle oraz perłą śląskiego gotyku. Ekipa telewizyjna odwiedziła raciborski zamek, aby nagrać popularny i lubiany przez widzów program kulinarno-podróżniczy pt. „Rączka gotuje” – czytamy w informacji prasowej nadesłanej do redakcji Nowin.

Jak dowiadujemy się z tej informacji, w programie, oprócz smaków i receptur, które Remigiusz Rączka przygotował wspólnie z pracownikami Zamku Piastowskiego, przedstawiona zostanie historia obiektu, jak również dowiemy się, co zamek oferuje współcześnie. – Wspólne gotowanie ze znanym kucharzem, odbyło się w plenerze, na dziedzińcu, na tle Zamku Piastowskiego. Jakie potrawy przyrządzono, niech to pozostanie tajemnicą do dnia premiery. Możemy zapewnić jednak, że będzie bardzo smacznie – mówią na Zamku.

Emisja programu odbędzie się na antenie TVP 3 Katowice. Odcinek premierowy zaplanowano na sobotę 5 czerwca, na godz. 18:00. Zaś powtórka pokazana zostanie dzień później, o godz. 10:00.

O wizycie Rączki w Krzyżanowicach pisaliśmy TUTAJ.

fot. Zamek Piastowski w Raciborzu

Ludzie

Remigiusz Rączka

Znany i lubiany kucharz, mistrz kuchni śląskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].