Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tworków. Wierni przeszli w corocznej procesji na Urbanek [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Tworkowie (gm. Krzyżanowice) odbyła się coroczna procesja do kościółka na Urbanku, aby podczas mszy św. dziękować za łaski i prosić o urodzaje. To tradycja kultywowana od lat.

Tworków. Wierni przeszli w corocznej procesji na Urbanek [ZDJĘCIA, WIDEO]
Parafianie do kościółka idą uroczystą procesją z figurą świętego Urbana.

Siedem tygodni po obchodach zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Kościół katolicki obchodzi zesłanie Ducha Świętego. To uroczystość wieńcząca w Kościele okres wielkanocny. Tego dnia, czyli 23 maja, w Tworkowie, na Urbanku, odbył się tradycyjny odpust ku czci św. Urbana – patrona winiarzy, winnej latorośli, ogrodników i dobrych urodzajów.

W ramach obchodów do kościółka w uroczystej procesji, w towarzystwie orkiestry, przeszli wierni. Tam została odprawiona msza święta w intencji żyjących i zmarłych rolników, wszystkich parafian, oraz matek z okazji zbliżającego się ich święta. 

Przypomnijmy, to nie jedyna uroczystość, w ramach której mieszkańcy powiatu raciborskiego wspominają św. Urbana. Od trzech lat w Łubowicach, w gminie Rudnik, odbywa się procesja ku czci św., a od dwóch lat wydarzenie ubarwiają wyścigi konne. Czytaj więcej: Z modlitwą przez pola i deszczem w tle, czyli III Procesja Konna św. Urbana w Łubowicach oraz Galopem po zwycięstwo. Tak jeźdźcy zmagali się w Łubowicach.

fot. sołectwo Tworków (Nasz Tworków/FB)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jorguś69 (188.137. * .16) 24.05.2021 23:26

Sekta