Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy gminy Krzanowice, którzy ucierpieli podczas ostatnich nawałnic, mogą ubiegać się o pomoc finansową

Ulewne deszcze, które w ostatnim czasie nawiedziły nasz region, wyrządziły wiele szkód. Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać pomoc finansową?

Mieszkańcy gminy Krzanowice, którzy ucierpieli podczas ostatnich nawałnic, mogą ubiegać się o pomoc finansową
To obraz, jaki pozostawiła po sobie nawałnica w Borucinie, która w środę, 12 maja, przetoczyła się przez region

Po raz kolejny najmocniej ulewne deszcze w gminie Krzanowice odczuli mieszkańcy sołectwa Borucin. O tej sytuacji pisaliśmy m.in. w artykule: Borucin znowu zalany. "Tak źle jeszcze nie było" [RELACJA NA ŻYWO].

Wskutek tych zdarzeń została uruchomiona pomoc. Kto może po nią sięgnąć?

Każdy, kto z powodów podtopień w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) poniósł straty i znalazł się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej (w której nie może zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych w oparciu o posiadane własne środki finansowe i zasoby) może ubiegać się o środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa na wypłatę zasiłków celowych w tym zakresie – informuje Danuta Adamczyk z krzanowickiego urzędu.

Anna Grzelka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzanowicach tłumaczy natomiast:

Podkreślić należy, iż zasiłek celowy nie służy rekompensacie start, nie ma więc charakteru odszkodowawczego. W przypadku spełnienia warunków ustawowych - kwota zasiłku nie może przekroczyć 6 000,00 zł.

Osoby poszkodowane, wymagające pomocy mogą się zgłaszać do GOPS-u w Krzanowicach przy ul. Zawadzkiego 5 osobiście, telefonicznie: 32 410 09 39, lub pod adresem e-mail: info@gopskrzanowice.pl. TUTAJ więcej informacji o możliwej do pozyskania pomocy finansowej.

Ulewy w regionie. Walka z żywiołem i szacowanie strat 68 wiadomości, 143 komentarze w dyskusji, 490 zdjęć
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].