Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kwiatobazar na Rynku w Wodzisławiu. Czy nowe wydarzenie przyciągnie tłumy?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na wodzisławskim Rynku już 15 maja odbędzie się Kwiatobazar. Data wydarzenia ma nie być przypadkowa.

Kwiatobazar na Rynku w Wodzisławiu. Czy nowe wydarzenie przyciągnie tłumy?
Kwiatobazar będzie organizowany po raz pierwszy

W planach Kwiatobazar

15 maja na wodzisławskim Rynku miasto planuje zorganizować Kwiatobazar. Obecnie poszukiwani są sprzedawcy kwiatów, sadzonek oraz artykułów ogrodniczych. Na zgłoszenia magistrat czeka do 13 maja. Szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie miasta Wodzisławia Śląskiego.

Zimna Zośka

Kwiatobazar zostanie zorganizowany 15 maja, czyli w dniu, na który przypada "zimna Zośka". Według staropolskich przesądów po imieninach świętej Zofii powinna nastąpić poprawa pogody. Po tym dniu przymrozki nie powinny już grozić zasadzonym w ogródku roślinom.

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione na 29 maja br.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zieloniutka (92.118. * .10) 11.05.2021 10:10

O czym Wy mówicie o kwiatkach na rynku.? Zajrzyjcie do zabytkowego parku, zobaczcie jak parkuje swój złom, szary peugeot z rybnicką rejestracją , na trawniku pod Giewontem. Gdzie jest do cholerny, prezydent tego miasta gdzie konserwator zabytków, gdzie straż miejska?! Ile razy można wam o tym mówić?

~MieszkaniecSWD (86.121. * .39) 11.05.2021 06:14

Pamiętam jak każdego tygodnia tłumy zmierzały na stadion by zobaczyć mecz Odry. Tak było przez kilkanaście lat. Eh.... jednak prawda jest, że Odra jest czymś co przerasta to miasto kilkuktornie.