Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Kędzierski zostanie pochowany w piątek na Jeruzalem. Wcześniej msza w farnym

Zastrzelony na służbie policjant będzie żegnany z honorami przez swoich kolegów z komendy. Szczegółowy przebieg pogrzebu jest jeszcze ustalany. Kondukt żałobny w asyście radiowozów ma przebyć drogę z kościoła na cmentarz.

Michał Kędzierski zostanie pochowany w piątek na Jeruzalem. Wcześniej msza w farnym
Michał Kędzierski - policjant i były dziennikarz Vanessy i RTK miał 43 lata, został zastrzelony rankiem, we wtorek 4 maja (fot. Śląska Policja)

- Chcemy godnie pożegnać naszego kolegę - mówi nam nadkom. Mirosław Szymański oficer prasowy raciborskiej policji.

Msza pogrzebowa ma się rozpocząć w kościele parafii Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny na raciborskim rynku 7 maja w samo południe. Po jej zakończeniu funkcjonariusze udadzą się z trumną kolegi policjanta na Cmentarz Jeruzalem, gdzie odbędzie się jego pochówek.

W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Michał Kędzierski zginął na służbie 4 maja, zastrzelony na raciborskim osiedlu przy ul. Chełmońskiego.


Zobacz również:

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ale (89.151. * .251) 06.05.2021 21:46

O której faktycznie będzie ta msza św., bo na cmentarzu jest informacja ze o godz 12.00 będzie pogrzeb.

~YY (88.156. * .38) 06.05.2021 12:51

Autorowi chyba chodziło o parafie Wniebowzięcia NMP...

~Higgy (83.26. * .219) 06.05.2021 00:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

91.200.*.18 Piszesz że jeśli śmierć była następstwem choroby lub starości to można się ze zmarłym pożegnać i pogodzić z faktem jego śmierci. Tylko jak to zrobić w przypadku człowieka który zmarł w zamkniętym szpitalu ? Jeśli w kraju funkcjonuje prawo a ponad rok temu ogłoszono epidemię która nadal trwa to dotyczy wszystkich bez wyjątku ponieważ sytuację o tym że ból jednych jest lepszy od bólu innych już przerabialiśmy podobnie jak pomijanie procedur nie tylko w tym ale również w wielu innych przypadkach. Z resztą "wicie rozumicie" podobnie jak "nie chcem ale muszem" to hasła przewodnie tego kraju.

~Politycznyznawca (46.204. * .14) 05.05.2021 22:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Gdyby nie policja kto wie co zrobiłby dalej ten bandyta i ilu ludzi dzisiaj opłakiwałoby bliskich. Zginął policjant na służbie, Raciborzanin i mieszkańcy miasta muszą godnie go pożegnać. Nie muszą wszyscy być na cmentarzu , ale można go pożegnać w trakcie przemarszu konduktu, w mojej ocenie zasłużył na to. Niech spoczywa w spokoju...

~Goscc (91.200. * .18) 05.05.2021 19:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie Nergal rozumiem pana ze pan oczekuje by wszyscy byli rowni,co do pogrzebu tylko prosze tez obiektywnie ocenic sytuacje nie wiem kogo pan chowal ale zakladajac ze zmarl na chorobe lub ze starosci to jakos mozna sie z ta osoba pozegnac pogodzic z faktem ale gdy ktos idzie do pracy i zostaje zabity to niech pan pomysli ile ludzi chce go pozegnac oddac mu hołd bo mogl zginac kazdy z nas,pominmy czasem procedury ja mysle ze ten policjant zasluguje na godne pozegnanie

~Nergal (37.225. * .202) 05.05.2021 19:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie dawno chowaliśmy bliską osobę, rodzina przyjechala z całego kraju, policzono nas i zamknięto drzwi kosciola dla reszty. Powiedziano nam są obostrzenia związane z epidemią. Zrozumieliśmy, mam nadzieję że w tym przypadku również będą przestrzegane.