Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PWSZ będzie współpracować z firmą RAKON. Co zyskają studenci z Raciborza?

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu rozszerza swoją współpracę z lokalnym biznesem. Umowa o współpracy z Państwowym Przedsiębiorstwem Odzieżowym RAKON w Raciborzu obejmuje m.in. realizację wspólnych inicjatyw: programów, projektów i usług o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym.

PWSZ będzie współpracować z firmą RAKON. Co zyskają studenci z Raciborza?
Dyrektor PPO RAKON Dawid Żebrak i Rektor PWSZ w Raciborzu dr Paweł Strózik.

Z korzyścią dla studentów i pracowników

Do podpisania umowy doszło 28 kwietnia 2021 roku w siedzibie uczelni pomiędzy rektorem dr. Pawłem Strózikiem a dyrektorem PPO RAKON Dawidem Żebrakiem. Dzięki porozumieniu studenci i pracownicy uczelni zyskają możliwość uczestnictwa w stażach, praktykach zawodowych i warsztatach. Studenci będą mogli także uzyskać zatrudnienie w firmie PPO RAKON w trakcie realizacji studiów lub po ich zakończeniu.

Współpraca z biznesem

– Z dużym zadowoleniem rozpoczynamy współpracę z firmą PPO RAKON. To przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem. Umowa jeszcze bardziej pomoże nam w upraktycznieniu procesu kształcenia. Ważna jest również możliwość kooperacji przy projektach, do których w przyszłości przystąpi uczelnia – informuje rektor PWSZ dr Paweł Strózik.

– Zadaniem współczesnego menedżera jest ciągłe doskonalenie i rozwój kompetencji. Przystępując do  współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu deklarujemy możliwość połączenia dwóch obszarów – nauki z praktyką, co przełoży się na utworzenie profilu kompetencyjnego absolwentów uczelni wyższej niezbędnego na współczesnym rynku pracy – wyjaśnia dyrektor PPO RAKON Dawid Żebrak.

Praktyczne studia – rozwój kierunków

Umowa zakłada również, iż wybrani studenci otrzymają możliwość odbycia stażu w przedsiębiorstwie na kierunkach związanych z profilem działalności PPO RAKON. PWSZ w Raciborzu zobowiązała się do uczestniczenia w projektach badawczych prowadzonych przez przedsiębiorstwo w ramach zarządzania produkcją, na zasadach określonych w odrębnych umowach.

– Możliwość czynnego udziału w życiu firmy, w procesach produkcyjnych i organizacyjnych będzie dobrą lekcją dla studentów kierunków, takich jak zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka czy administracja. Jestem przekonany, że współpraca z firmą PPO RAKON przyniesie stażystom niezbędne zawodowe doświadczenie – tłumaczy rektor PWSZ dr Paweł Strózik.

– Dla współczesnych przedsiębiorstw głównym celem jest wzrost produktywności w gospodarkach rozwiniętych, których fundamenty tworzone są na bazie wiedzy, edukacji oraz działalności badawczo-rozwojowej. Należy podkreślić, że innowacyjność jest kluczowym ogniwem w poprawie wydajności i wzrostu gospodarczego, zwłaszcza w obecnych czasach intensywnych zmian technologicznych. PPO RAKON będąc świadomym tych działań podejmuje wiele wyzwań ukierunkowanych na rozwój przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest nastawienie na współpracę z uczelniami poprzez praktyki zawodowe, staże, partycypację w programach nauczania, ale również wymianę dobrych praktyk związanych z zakresem działalności mających przełożenie na efektywne zarządzanie produkcją - podkreśla dyrektor PPO RAKON Dawid Żebrak.

O firmie PPO RAKON

Przedsiębiorstwo RAKON jest nowoczesnym przywięziennym zakładem pracy o charakterze produkcyjnym, działającym od 1953 roku. Jest jednym z większych pracodawców w powiecie raciborskim realizującym z sukcesem program „Praca dla Więźniów”. Firma posiada nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu produkuje wysokiej jakości odzież medyczną i odzież roboczą. Zgodnie z przyjętą strategią, w celu maksymalizacji możliwych do osiągnięcia efektów, przedsiębiorstwo RAKON dąży do operacjonalizacji działalności mając na celu tworzenie odpowiednich struktur, procedur, zasad i dobrych praktyk.

źródło: PWSZ w Raciborzu, oprac. ż

Ludzie

Paweł Strózik

Rektor PWSZ Racibórz kadencji 2020-2024

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].