Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Urbex dla początkujących i nie tylko. Raciborzanin tworzy na YouTube nowy kanał poświęcony eksploracji

Lubisz oglądać filmiki z eksploracji opuszczonych miejsc? Chciałbyś to robić, ale nie wiesz od czego zacząć? Na YouTube rusza nowy kanał z poradami dla początkujących eksploratorów.

Urbex dla początkujących i nie tylko. Raciborzanin tworzy na YouTube nowy kanał poświęcony eksploracji
Raciborzanin Dawid Ostałowski zdobywa w internecie coraz większą popularność. Jego filmy i zdjęcia z eksploracji opuszczonych miejsc oglądają tysiące osób.

Co może się przydać podczas eksploracji?

Opuszczone domy, fabryki, pałace. Choć często popadają w ruinę, mają w sobie to "coś", co przyciąga naszą uwagę. Odkrywaniem i pokazywaniem takich miejsc zajmuje się raciborzanin Dawid Ostałowski, który prowadzi na YouTube kanał SRC Urbex. Można na nim zobaczyć m.in. filmy o opustoszałych budowlach w powiecie raciborskim. Teraz D. Ostałowski startuje z nowym kanałem Na Urbex. Eksploracyjne porady, który będzie poświęcony pokazywaniu i testowaniu sprzętu przydatnego w eksploracji.

Pierwszy film dostępny jest tutaj:

Coś dla fanów opuszczonych miejsc

Dawid Ostałowski uważa, że Raciborszczyzna ma bardzo wiele do zaoferowania fanom eksploracji, którzy przyjeżdżają tutaj z całej Polski.

Mamy już słynny opuszczony szpital. Wokół znajduje się wiele pałaców i zamków m.in. bardzo popularne ruiny pałacu w Sławikowie, czy zamek w Tworkowie. Z tego co widać na forach i grupach poświęconych tej pasji, nasz region budzi duże zainteresowanie wśród eksploratorów

- twierdzi D. Ostałowski.

Prawie 2000 subskrypcji

Raciborzanin Dawid Ostałowski prowadzi kanał SRC Urbex od grudnia 2019 roku. Od tego czasu zdobył już niemal dwa tysiące subskrypcji w YouTube.

- Każdą wyprawę staram się pokazać na filmie, ale też na zdjęciach. Praktycznie codziennie pojawiają się posty ze zdjęciami na Facebooku i Instagramie. Prowadzę również grupę na Facebooku SRC URBEX - MIEJSCA ZATRZYMANE W CZASIE, do której każdy może dołączyć - mówił raciborzanin na łamach Nowin (cały artykuł przeczytasz tutaj: Urbex to nie wandalizm, a Ziemia Raciborska przyciąga eksploratorów z całej Polski).

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WojtekiBartek (37.248. * .129) 02.02.2023 14:44

Sprawdźcie kanał 4Ventures na YouTube, powstał na początku tego roku i zapowiada się ciekawie - coś jak "przygody z dawnych czasów", ogląda się ciekawie, wciągająco i z poczuciem, jakby się tam było razem z nimi. Nie przynudzają jak na innych tego typu filmach, tylko ciągle jest jakaś akcja, albo fajne klimatyczne ujęcia z muzyką, coś jak TubeRaiders ;)

~BrakSlow (89.151. * .64) 24.04.2021 11:41
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Serio po raz kolejny wrzucacie artykuł o gościu dla którego pokazywanie swoich braków umiejętności w wysławianiu się jest zabawą? Dorosły facet a robi ustawki że widzi duchy, szuka jakichś anomalii. Gośc od roku jak nie dłużej pokazuje po 10 razy te same miejsca - w dzień, w nocy, samemu, z kimś, raz ściąga dzieciaki, potem wybiera się sam, potem zaś z jakimiś laskami. Dzieciaki może jarają się teraz tym całym zwiedzaniem opuszczonych miejsc - ale ten gośc to po prostu pajac i tyle. Obejrzalem pare filmów - same głupie tekst o kiblu, podśmiechujki. A te 2 tysiące subskrypcji to patrząc po powtarzających się komentarzach - dzięki kręgowi wzajemnej adoracji w postaci like za like innych urbexowych kanałów.