Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Borowik apeluje o zakup maseczek FFP2 dla raciborzan

Jeden z nestorów raciborskiego samorządu – Stanisław Borowik, zaapelował do głowy miasta o sfinansowanie zakupu maseczek FFP2 dla raciborzan.

Borowik apeluje o zakup maseczek FFP2 dla raciborzan
Raciborski radny Stanisław Borowik.

Czy rozpocznie pan procedurę zakupu lub pozyskania bezpłatnych maseczek ochronnych typu FFP2 dla mieszkańców Raciborza? – tej treści interpelację skierował S. Borowik do Dariusza Polowego.

Emerytowany strażak i twórca słynnego Memoriału podparł się wynikami badań ekspertów od spraw narastającej epidemii. – Niezbędne jest, aby powstrzymać narastające zagrożenie naszych mieszkańców Covidem–19 wyposażenie każdego mieszkańca w dostępność do maski typu FFP2, tak jak to czynią inne miasta w Polsce – nadmienił Stanisław Borowik. Jego zdaniem każdy raciborzanin powinien otrzymać z magistratu 4 takie maseczki.

Bardzo proszę, aby pan prezydent podjął jak najszybciej stosowną decyzję, aby ochronić wielu mieszkańców od rodzinnych tragedii – podkreślił w swoim wystąpieniu doświadczony radny. Dariusz Polowy odpowiedział krótko i dosadnie: Miasto Racibórz na chwilę obecną nie przewiduje takich działań.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Stanisław Borowik

Strażak, radny miasta Racibórz, zmarł 20 października 2021 r.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Politycznyznawca (46.204. * .63) 18.04.2021 13:16
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Panie Staszku, bardzo Pana lubię i szanuję, zrobił Pan super memoriał, ale w tym wypadku niech się Pan nie wygłupia. To naprawdę zbędny wydatek te maseczki

~CIgaro (94.254. * .47) 18.04.2021 12:50
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To nie jest dobry pomysł aby kupować maseczki. Każdy może sobie kupić sam. FFP2 wcale nie są potrzebne wystarczą zwykłe. Maseczki będą wkrótce likwidowane jako obowiązkowe na zewnątrz i dobrze.

~Zirytowany (5.184. * .229) 18.04.2021 11:55
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Najpierw radna teraz radny lans na maseczkach.

~Staszek69 (5.173. * .92) 18.04.2021 11:53
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Każdy ma maseczki, wstyd robić sobie kampanię popularności na covidzie.

~Muchomor (5.184. * .107) 18.04.2021 11:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To objawił się nam kolejny covidocelebryta. Wstyd.

~Paramedyk (46.204. * .39) 18.04.2021 11:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Super pomysł, tylko że istnieje kilkadziesiąt randomizowanych badań mówiących, że maseczki nie mają wpływu na spowolnienie pandemii, a to, że działają to twierdzą tylko opłacone głowy w TV. Nie dajcie sobie kitu wciskać! https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20092668/