Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzanowickie wodociągi przestrzegają przed oszustami

Wojciech Błajda (na zdj.), prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach wystosował komunikat, w którym informuje, jakoby na terenie gminy mieli krążyć oszuści.

Krzanowickie wodociągi przestrzegają przed oszustami

Komunikat prezesa jest reakcją na informacje docierające do przedsiębiorstwa.

– W związku z otrzymywanymi w ostatnim czasie zgłoszeniami od mieszkańców o telefonicznych próbach umówienia się na spotkanie przez niezidentyfikowane osoby pod pretekstem badania jakości wody w mieszkaniu informuję, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Krzanowicach, jako jedyny podmiot odpowiedzialny za jakość dostarczanej wody nie przeprowadza tego typu badań oraz nie ma nic wspólnego z takimi działaniami – napisał prezes Błajda.

Jednocześnie precyzuje, że na terenie gminy woda badana jest cyklicznych, na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. – Badania wykonywane są przez akredytowane laboratorium SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe w Pszczynie. Wyniki tych badań publikowane są na stronie internetowej przedsiębiorstwa – argumentuje. I przypomina, że do odwołania pracownicy przedsiębiorstwa przestrzegając zasad funkcjonowania w okresie pandemii, nie wykonują czynności związanych z odczytem wodomierza lub sprawdzeniem jakości wody w instalacji wewnętrznej w mieszkaniach odbiorców. – Wyjątkiem jest wymiana lub niezbędna kontrola wodomierza. W takiej sytuacji pracownicy posiadają służbowe legitymacje – podkreśla Wojciech Błajda.

Szef wodociągów zachęca mieszkańców, aby sprawdzać prawdziwość otrzymanych wiadomości i informacji przekazanych przez osoby podające się za pracowników Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Krzanowicach dzwoniąc pod numer: (32) 414-74-01 lub 667 928 054.

Ludzie

Wojciech Błajda

Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].