Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Dymna doceniła podopiecznych stowarzyszenia "Dom" z Raciborza. Zobacz film, który przygotowali z opiekunami

Środowiskowy Dom Samopomocy z Raciborza został laureatem I miejsca 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - ALBERTIANA 2021 organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz Fundację im. Brata Alberta z Krakowa.

Anna Dymna doceniła podopiecznych stowarzyszenia "Dom" z Raciborza. Zobacz film, który przygotowali z opiekunami

Na stronie fundacji "Mimo wszystko" czytamy: W tym roku chęć wzięcia udziału w festiwalu zgłosiło 55 zespołów oraz 50 solistów. Spośród nich wybrano 20 zwycięzców, którzy zaprezentują się podczas gali finałowej – 15 w kategorii zespołów oraz 5 solistów. Nagrane występy oceniało jury w składzie Anna Dymna, Beata Paluch-Zarycka, Katarzyna Walaszek, Małgorzata Godek-Wójcik, Dorota Różycka-Depa.

- Cieszymy się niesamowicie z tego zwycięstwa. Szczególnie w tym czasie, kiedy nasi uczestnicy pozostają w izolacji w domach, możemy wesprzeć ich dobrą, pozytywną informacją, o tym, że tak szacowne jury doceniło ich wysiłki podejmowane w ramach pracy terapeutycznej naszego ośrodka. Grupa teatralna o charakterystycznej nazwie "47-400" powstała w ramach działających w ŚDS grup zainteresowań naszych uczestników i tworzy ją 9 osób pod okiem wspierających terapeutów p. Jolanty Brodaczewskiej, p. Nicol Hluchnik i p. Szymona Jasińskiego. W tym miejscu pragnę wszystkim podziękować za zaangażowanie i podejmowane wysiłki. Szczególne podziękowania składamy dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu za udostępnienie sali koncertowej, w której mogły odbywać się próby i zostało zrealizowane zwycięskie nagranie - komentuje Magdalena Procajło - prezes Stowarzyszenia "Dom" z Raciborza.

W tym roku temtem przewodnim konkursu było odkrywanie piękna życia - jak je trzeba szanować i kochać - oraz jak chronić świat przed zagładą.

W swoim przedstawieniu "Troska" grupa opowiada o odcieniach miłości, na którą składa się wszystko to, co sprawia, że życie staje się szczęśliwsze i piękniejsze.

Więcej informacji o działaniach podejmowanych przez Stowarzyszenie "Dom" z Raciborza na stronach:

  • www.stowarzyszeniedom.pl
  • https://www.facebook.com/stowarzyszeniedom

źródło: ŚDS Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].