Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tlenek węgla i pomoc medyczna, czyli wtorek strażaków

23 marca strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali cztery razy. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły Raciborza.

Tlenek węgla i pomoc medyczna, czyli wtorek strażaków

Pierwsza interwencja polegała na udzieleniu pomocy medycznej 80-latce (Racibórz ul. Wojska Polskiego, godz. 14.57). Następnie kobieta została przekazana pod opiekę ratowników medycznych. Następnie strażacy udzielili pomocy mężczyźnie w wieku około 40 lat (punkt usługowo handlowy przy ul. Drzymały w Raciborzu, godz. 15.41). Gdy 40-latek doszedł już do siebie, odmówił dalszej pomocy medycznej i powiedział, że zgłosi się do lekarza we własnym zakresie.

Kolejne interwencje miały związek z uruchomieniem się czujników tlenku węgla w mieszkaniach przy ul. Katowickiej (godz. 19.56) oraz Piwnej w Raciborzu (godz. 20.13). W pierwszym przypadku nie stwierdzono zagrożenia, natomiast w drugim strażacy wykryli niewielkie stężenie tlenku węgla. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była nieszczelność połączenia piecyka z przewodem spalinowym. Lokatorzy mieszkania nie wymagali pomocy medycznej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].