Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lenartowicz zapyta Sasina o Rafako. W czwartek posiedzenie komisji sejmowej

25 marca w Sejmie odbędzie się posiedzenie Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych na temat sytuacji w raciborskiej spółce Rafako S.A. Będzie też mowa o wpływie ewentualnego ogłoszenia upadłości przez spółkę na wzrost stopy bezrobocia w powiecie raciborskim. O posiedzenie wnioskowała (z poparciem posłów - członków komisji) Gabriela Lenartowicz. Apeluje do zainteresowanych o przekaznie jej pytań, które warto zadać w Sejmie.

Lenartowicz zapyta Sasina o Rafako. W czwartek posiedzenie komisji sejmowej
Gabriela Lenartowicz posłanka Koalicji Obywatelskiej (PO)

Informacji udzielą: Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Cezariusz Lesisz oraz Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. Paweł Borys.

Przewodniczący Komisji Jacek Suski zaprosił do udziału i zdalnego zabrania głosu Prezesa Zarządu Rafako S.A. Radosława Domagalskiego.

- Niestety, mimo wniosku z mojej strony nie została zaproszona również strona społeczna tj przedstawiciele związków zawodowych i samorządu powiatowego. Wiem, że los Rafako, jego pracowników i otoczenia gospodarczego nurtuje wielu mieszkańców naszego regionu - podkreśla G. Lenartowicz.

Zwraca się do wszystkich zainteresowanych o nadsyłanie pytań, które chcieliby aby padły na posiedzeniu komisji, na adres mailowy:

gabriela.lenartowicz@sejm.pl z dopiskiem „Pytanie do Ministra Sasina”

- Zadam je Ministrowi w Waszym imieniu. Na życzenie zachowam oczywiście anonimowość autorów - deklaruje posłanka.

Posiedzenie będzie można oglądać na żywo w transmisji internetowej z Sejmu pod adresem: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje.xsp#

Początek posiedzenia o godz. 12.00.

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KoniecPisuBliski (93.179. * .78) 16.08.2021 22:35
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Poseł (85.203. * .37) 16.08.2021 21:05
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu