Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie wiadomo kiedy zakończy się remont wiaduktu

Nadal trwa przebudowa wiaduktu wzdłuż ul. Mariackiej w Radlinie. Sprawdziliśmy, co się dzieje na placu budowy.

Nie wiadomo kiedy zakończy się remont wiaduktu

RADLIN Od listopada 2019 r. trwają prace budowlane na wiadukcie wzdłuż ul. Mariackiej w Radlinie. Kierowcy, ale również mieszkańcy czekają z niecierpliwością na zakończenie inwestycji, a w efekcie na oddanie obiektu do użytku. Kiedy to nastąpi? Póki co nie wiadomo.

Jakie prace stoją przed budowlańcami?

Jak mówi nam rzecznik prasowy radlińskiego urzędu miasta Marek Gajda, prace budowlane na wiadukcie postępują sukcesywnie i są cały czas realizowane. – Oczywiście na tyle na ile pozwala pogoda – zwraca uwagę. Dodaje, że w ostatnim czasie położono zbrojenie płyt pomostu, płyty przejściowej i poprzecznic oraz wykonano betonowanie tych elementów. Wykonano również dalszą część muru oporowego. – Rozebrano część ul. Mariackiej od strony DK 78, by połączyć istniejące studnie kanalizacji deszczowej z nowymi studniami i przejściem kanalizacji deszczowej przez wiadukt oraz by skorygować łuk ulicy do szerokości przebudowanego wiaduktu. Przebudowano także chodniki od strony DK 78 – informuje Marek Gajda. Przed budowlańcami kolejne prace. To m.in.: odbudowa dojazdów do wiaduktu, montaż balustrad i barier energochłonnych, a także budowa oświetlenia, kap chodnikowych oraz schodów na skarpach, z obu stron wiaduktu.

Kiedy prace zostaną ukończone?

Przed rozpoczęciem inwestycji radlińscy urzędnicy szacowali, że zostanie ona zakończona do lipca 2020 r. Tego terminu nie udało się jednak dotrzymać. W efekcie miasto umowę z wykonawcą aneksowało do końca grudnia. Do tego czasu wiadukt także nie został ukończony. Później urzędnicy planowali, że prace zostaną zakończone w okolicy kwietnia 2021 r. Czy ten termin jest nadal realny? Okazuje się, że niestety nie. – Trwają rozmowy z wykonawcą odnośnie wyznaczenia nowego terminu zakończenia prac – przekazuje nam Marek Gajda. Zwraca jednak uwagę, że nie wiąże się to z otwarciem wiaduktu dla ruchu samochodowego oraz pieszego. – To dwie osobne kwestie. Otwarcie wiaduktu dla ruchu możliwe będzie po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, którą wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach – podkreśla.

Będzie lepszy standard obiektu

Przypomnijmy, że za kwotę nieco ponad 4,5 mln zł modernizacją wiaduktu zajęło się przedsiębiorstwo z Gliwic. W efekcie obiekt złożony z trzech przęseł stanie się obiektem jednoprzęsłowym o rozpiętości 17,7 m. Wzmocnienia przy skarpach z kolei zastąpione będą ścianami oporowymi z gruntu zbrojonego. Jak zapowiadają radlińscy włodarze, po zakończeniu inwestycji zmianie ma ulec standard poruszania się po jezdni. Zachowa ona szerokość 6 m, ale chodniki zostaną poszerzone do 2 m. Po obu stronach jezdni pojawią się również bariery energochłonne. – Przepraszamy za wszystkie nieprzyjemności i utrudnienia, z jakimi mają nasi mieszkańcy do czynienia przy tej budowie. Przed nami kolejne, trudne z pewnością, tygodnie prac związanych z wiaduktem. Prac koniecznych, jeśli chcemy doprowadzić do końca budowę nowego, bezpiecznego dla pieszych i samochodów obiektu mostowego – zwraca uwagę rzecznik prasowy radlińskiego magistratu.

(juk)

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 27.03.2021 22:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zawsze tak jest kiedy tym czy innym pierdziszewem rządzi pedagogiczna sitwa. Nawet tak krótki wiadukt to wyzwanie 100 lecia. Elita z SP i ich mężowie pozerzy z rylowni każdy co kumaty wie o kogo chodzi.

~Qwertyasd (46.204. * .68) 26.03.2021 15:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A ja mam pytanie ile Miasto placi za tak przychylne artykuły? Dlaczego nie zapytacie wykonawcę o rozwój sytuacji. Dlaczego nie ma kar umownych? Do rzetelnego dziennikarstwa daleka droga. Publikujecie tylko to co wygodne dla Miasta.

~abrakadabra (46.134. * .185) 26.03.2021 14:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

głossujcie dalej na ten zasiedziały układ radlinioki

~Sukceszasukcesem (87.101. * .96) 26.03.2021 11:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Winnych jak zawsze nie ma . Obraz nieudacznictwa i olewajstwa!

~AlergiaNaGłupotę (91.192. * .116) 26.03.2021 09:20
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Władza powinna być wywalona na zbity pysk za takie inwestycje. Najpierw rozkopane przez budowę ronda aby po pół roku znów zamknąć tą samą ulice na 3 lata.
W sumie tamtędy nie można przejechać od kilku lat.

~Antoś (46.204. * .217) 26.03.2021 09:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Firma po przeczytaniu tego artykułu widać jest nie odpowiedzialna i już dawno ppwinna zapłacić kary za nie dotrzymanie umów

~ciekawy (46.204. * .147) 26.03.2021 07:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

4,5mln to było na lipiec 2020. Jaki obecnie jest koszt? Zapewne jest w aneksie. Dopyta Pani? A może podać szacowany koszt w 2011r i obecny cały łacznie z projektem, nadzorem itd. Ciekawa sumka. Na koniec zapyta Pani o żłobek kiedy będzie, park jordanowski i aktualne zadłużenie miasta