Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Truciciele psów w natarciu? Policjanci wyjaśniają sprawę z Chałupek

Do redakcji Nowin docierają kolejne informacje, jakoby w sołectwie Chałupki (gm. Krzyżanowice) miało dochodzić do trucia psów. Policjanci zapewniają, że podejmują stosowne działania, aby wyjaśnić tę sprawę.

Truciciele psów w natarciu? Policjanci wyjaśniają sprawę z Chałupek
Zdjęcie poglądowe

Kilkanaście dni temu podawaliśmy niepokojące informacje docierające z Chałupek. Mieszkańcy powiadomili nas, że ma tam dochodzić do trucia zwierząt. Informacja w tej sprawie pojawiła się również w mediach społecznościowych, m.in. na jednej ze stron opisujących życie wsi.

Do redakcji Nowin docierają jednak kolejne informacje od mieszkańców.

– W ostatnich dniach zostało otrutych 8 psów, plus kilka udało się odratować. Nasza psina nie miała tego szczęścia. Są duże przypuszczenia, że to akcja złodziei. Policja już wie – powiadomiła nas Czytelniczka.

Kiedy po raz pierwszy zasięgaliśmy języka w tej sprawie na Policji, wówczas usłyszeliśmy, że nie dotarło tam żadne zgłoszenie. Ponownie więc zapytaliśmy nadkom. Mirosława Szymańskiego, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu o komentarz w tym temacie.

– Pragnę poinformować, iż Komisariat Policji w Krzyżanowicach na podstawie uzyskanych informacji zamieszczonych na stronach internetowych portali społecznościowych, jak również w wyniku własnej inicjatywy prowadzi czynności mające na celu zweryfikowanie powyższych doniesień. W związku z tym kierujemy apel do mieszkańców Chałupek jak również całej gminy Krzyżanowice, jeśli posiadają informacje w powyższym temacie, osoby proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami Komisariatu Policji w Krzyżanowicach. Komisariat Policji w Krzyżanowicach mieści się przy ulicy Tworkowskiej 10, telefony: 47 85 566 10, 47 85 566 12 – przekazał nam nadkom. Szymański.

Jednocześnie wskazał, że obecnie żadna oficjalna informacja dotycząca trucia psów w gminie Krzyżanowice nie wpłynęła do stróżów prawa. – Obecnie prowadzone czynności wynikają z doniesień uzyskanych z portali społecznościowych, jak również własnej inicjatywy krzyżanowickich policjantów – precyzuje mundurowy.

O komentarz zwróciliśmy się także do Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. Na odpowiedź nadal czekamy.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KUKUnaMUNIU (178.36. * .255) 05.03.2021 22:27

Nie lekceważcie takich zdarzeń. Trop ze złodziejami może być prawdziwy. Na Podbeskidziu były podobne przypadki (mięso ze środkami usypiającymi - sprawdzali, czy psy biorą, żeby sobie wyciszyć okolice domów planowanych do włamu). W jednym przypadku owczarek, po uśpieniu, miał nawet podcięte gardło, ale gruba sierść uratowała mu życie (skończyło się na ropiejącej ranie). Takie rzeczy działy się na posesjach wokół domów w trakcie budowy. Są szajki, które wchodzą na etapie instalacji, po cenne materiały i wtedy przeszkadzają im psy w sąsiednich, zamieszkałych obejściach.

Objektywny 05.03.2021 17:05

@Sędzia .....dla ciebie i tobie podobnych powinno się stworzyć nowy gatunek studiów o nazwie "Mózgologia "czyli co to jest mózg ,do czego służy i jak się go stosuje ......

Drwal 05.03.2021 09:17

Gościu o bardzo małym rozumku z przyjemnością bym się z Tobą spotkał i zobaczył czy jesteś taki kozak. Reflektujesz?

~Sędzia (185.2. * .158) 05.03.2021 00:40
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu