Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tłumy przed wydziałem komunikacji. Miasto nie ma pieniędzy na dodatkowe etaty

Od świtu przed rybnickim urzędem miasta ustawiają się kolejki petentów, którzy chcą załatwić swoje sprawy w wydziale komunikacji. Miasto nie ma jednak pieniędzy, aby zatrudnić dodatkowych urzędników do obsługi mieszkańców.

Tłumy przed wydziałem komunikacji. Miasto nie ma pieniędzy na dodatkowe etaty
Zdjęcie ilustracyjne

Skargi na funkcjonowanie wydziału komunikacji docierają stale do rybnickich radnych. Sprawę poruszyła ostatnio Mirela Szutka, która poprosiła magistrat o utworzenie dodatkowych stanowisk w obleganym wydziale.  - Zwracam się z prośbą o reorganizację wydziału komunikacji i zatrudnienie 2-3 dodatkowych pracowników dla tego wydziału. Klienci czekają w kolejce przed Urzędem Miasta od wczesnych godzin rannych, a nawet można powiedzieć nocnych -argumentuje radna.

Jak się okazuje, rezerwacje internetowe zajęte są obecnie na 2 miesiące do przodu, sporo rezerwacji przepada z różnych powodów, więc liczba niezałatwionych spraw wzrasta. - Ten system jest dobry, ale w krótszej perspektywie czasowej np. jednego miesiąca. Drugą ważną kwestią byłoby oddzielenie klientów instytucjonalnych (dealerzy samochodowi, firmy leasingowe, transportowe), których jest bardzo dużo w naszym mieście od klientów prywatnych. Powinny być dla nich przygotowane dwa czy trzy osobne stanowiska. Trzecią kwestią jest brak wystarczającej liczby pracowników. Obsługa Wydziału Komunikacji pracuje w dodatkowych godzinach, które są tylko do wybrania, a wybierać nie ma kiedy, bo za mało pracowników. Bez radykalnych zmian sytuacja nie ulegnie poprawie – stwierdza Szutka.

Prezydent Piotr Kuczera rozkłada ręce, bo dodatkowe stanowiska, to dodatkowy koszt dla urzędu. - Zwiększenie liczby etatów wiąże się ze zwiększeniem wydatków na administrację, a tego typu wydatki wobec braku akceptacji Rady Miasta Rybnika nie zostały uwzględnione w obowiązującym budżecie miasta – przyznaje.  Kolejnym jest sprzęt, a raczej jego brak. - Wszystkie czynności związane z rejestracją pojazdu muszą być ewidencjonowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów, która funkcjonuje w sieci wyodrębnionej od Internetu i obsługiwana jest za pośrednictwem stanowisk dostarczonych na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych w ilościach przez to ministerstwo ustalonych – przyznaje prezydent.  Uspokaja, że podjęte zostały działania mające przynieść poprawę funkcjonowania wydziału.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Żyrafa1 (188.137. * .24) 18.02.2021 16:36

Przecież widać, że ta kolejka to jakaś fikcja. Kolejkowicze nie mają maseczek i ubiór nie na tą porę roku.

~Xfffderefddddd (46.134. * .91) 18.02.2021 08:27

Wszyscy mogą pracować na Dwie Zmiany Urzędnicy święte oczywiście NIE . Kolejki na Rehabilitację to samo na drugą NIE .Sprzęt pracuje realnie 5 h na dobę . Żenada Nieudolność itd .

Arteks 17.02.2021 23:43

Ale sztuczny problem... Codzienne marnowanie czasu na dojazdy autem kierowcom nie przeszkadza, a wystanie godziny pod urzędem raz na kilka lat to problem. @Didymos - byłem, widziałem, naprawdę kompetentne i szybkie osoby. @wnikliwy - to nie miasto kupiło autobusy na gaz tylko prywatna firma Transgór. Niech sobie jeżdżą je tankować gdzie chcą. Ważniejsze, że w czasie Rybnik jest jedynym miastem w naszym regionie który wymaga od przewoźników bardzo dużych autobusów przegubowych. Bardzo się przydają w dobie kryzysu epidemiologicznego.

~Didymos (46.204. * .52) 17.02.2021 23:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dodatkowe etaty? Wystarczy aby panie w tym wydziale wrzuciły drugi bieg i zaczęły wreszcie pracować.

~Beciaa (93.179. * .87) 17.02.2021 23:09

Odp. Do ojej.. wydziały komunikacji i ich pracownicy nie są opłacane przez Ciebie. Szczytem bezczelności jest nazywać tych ciężko pracujących ludzi darmozjadami. Pracują dla społeczności, placa podatki i wywiązuje się że swoich o obowiązków pewnie 100 % lepiej niż Ty że swoich i nikt Cię nie obraża. Sytuacja jest jaka jest. I yeligentny człowiek potrafi zrozumieć.. widać do nich nie nalezysz

wnikliwy 17.02.2021 21:01

Rybnik to stan umysłu. Miasto kupuje samochody na gaz CNG ,ale stacja do tankowania w Gorzyczkach albo Tychach,ha ha. Autobusy miejskie na gaz,to samo brak stacji w Rybniku ha ha ha

~Rybnicznin (94.254. * .22) 17.02.2021 17:44

Tam od zawsze jest problem, zawsze kolejki, brak organizacji

~Ojej (46.134. * .207) 17.02.2021 17:10

Dodatkowe etaty !? Wy zmieńcie przepisy a nie zatrudniajcie dodatkowych darmozjadów !! W tym kraju są chore przepisy !!

~Utylizacjaexpresowaa (46.204. * .182) 17.02.2021 16:39
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem