Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Za rok Czyżowice i Rogów? Plan na kolejne zespoły szkolno-przedszkolne

Gmina chce połączyć od września szkoły i przedszkola w Gorzycach i Turzy w zespoły szkolno-przedszkolne. Pytamy, czy podobny los spotka placówki oświatowe w Czyżowicach i Rogowie.

Za rok Czyżowice i Rogów? Plan na kolejne zespoły szkolno-przedszkolne

GORZYCE Pod koniec stycznia na Sesji Rady Gminy w Gorzycach poinformowano o planie utworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych w Gorzycach i Turzy Śl. O ile temat utworzenia takiej placówki w Gorzycach, gdzie przedszkole i szkoła funkcjonują pod jednym dachem, nie wywołał kontrowersji, bo tworzenie zespołów w takiej sytuacji jest powszechną praktyką, to w przypadku Turzy już owszem – tam szkoła i przedszkole działają w całkowicie oddzielnych obiektach. Pomysł nie spodobał się więc w turskim przedszkolu, gdzie zwrócono uwagę na to, że nie wiadomo, jak połączenie oddzielnego obecnie przedszkola ze szkołą, wpłynie na pracę przedszkola i na komfort maluchów. Obszernie pisaliśmy o tym przed tygodniem. Choć, zdaniem włodarzy decyzja jeszcze nie zapadła, to wiele wskazuje na to, że odwrotu od realizacji pomysłu nie ma. 12 lutego zakończyły się konsultacje społeczne projektów uchwał o utworzeniu zespołów szkolno-przedszkolnych w Gorzycach i Turzy Śl. Swoją opinię wyraziły już też rady pedagogiczne czterech placówek, które mają zostać połączone. – Trzy opinie są pozytywne, jedna negatywna – mówi Daniel Kurasz, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy w Gorzycach. – Negatywną opinię wyraziła rada pedagogiczna przedszkola w Turzy – precyzuje.

Podczas styczniowego posiedzenia Rady Gminy, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu powiedział, że patrząc na przykłady funkcjonowania zespołów szkolno-przedszkolnych w Gorzyczkach i Olzie, warto iść w tym kierunku również w przypadku placówek oświatowych w innych sołectwach gminy. – To jest początek dyskusji na temat tworzenia kolejnych zespołów – powiedział przewodniczący Kurasz. Zapytaliśmy go, czy Komisja planuje realizację podobnych działań w stosunku do placówek oświatowych w Czyżowicach i Rogowie. Tam przedszkola i szkoły również działają w osobnych obiektach, ale podobnie jak w Turzy Śl., ze sobą sąsiadują, przy czym w Czyżowicach przez drogę. – Tam też będziemy chcieli utworzyć zespoły. Prawdopodobnie przystąpimy do tego kroku w 2022 roku. Nie chcieliśmy w tym roku łączyć wszystkich placówek za jednym razem, bo oznaczałoby to ogrom pracy i zadań. Uznaliśmy, że lepiej zrobić to etapami – mówi Daniel Kurasz. Podkreśla zalety tworzenia zespołów, związane przede wszystkim z organizacją pracy nauczycieli szkół i przedszkoli, którzy będą mogli w razie potrzeby uzupełniać się w ramach jednego zespołu szkolno-przedszkolnego, przy zachowaniu odrębnych rad pedagogicznych i rad rodziców. (art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ortu (46.134. * .64) 22.02.2021 00:23

Najważniejsze chyba są dzieci i to by miały się jak najlepiej w przedszkolu. Chociaż to, bo o tym, że nasze dzieci miały się dobrze w szkołach to raczej fikcja.