Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stowarzyszenie Moje Miasto działa już od 14 lat [GALERIA WSPOMNIEŃ]

Dokładnie 13 lutego minęło 14 lat od rejestracji stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach. Z tej okazji członkowie stowarzyszenia na czele z prezesem Markiem Wystyrkiem postanowili zaprosić mieszkańców do podróży w czasie. ZOBACZ GALERIĘ! 

Stowarzyszenie Moje Miasto działa już od 14 lat [GALERIA WSPOMNIEŃ]
Działalność stowarzyszenia Moje Miasto na przestrzeni ostatnich lat. fot. Moje Miasto

Stowarzyszenie Moje Miasto działa już od 14 lat [GALERIA WSPOMNIEŃ]

Trudno w tak krótkiej relacji streścić tak wielki ogrom różnych działań Mojego Miasta dlatego prezentujemy krótką cząstkę tego co robiliśmy w Rydułtowach przez te 14 lat - piszą działacze stowarzyszenia, prezentując galerię archiwalnych fotografii z ostatnich lat. W jaki sposób organizacja rozpoczęła swoją działalność? - Stowarzyszenie w 2006 roku założyli ludzie aktywni, niezależni politycznie, chcący wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem rozwój inicjatyw obywatelskich w naszym mieście. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dziś MOJE MIASTO jest organizacją non profit, czyli nienastawioną na zysk, której misją jest rozwój aktywnego społeczeństwa obywatelskiego - mówi Marek Wystyrk, prezes stowrzyszenia Moje Miasto i wiceprzewodniczący Rady Miasta Rydułtowy.

- Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Nasze cele są w głównej mierze oparte na wspieraniu i integrowaniu istniejących organizacji pozarządowych oraz działających w naszym mieście aktywnych grup mieszkańców. Wspieramy inicjatywy obywatelskie chcące pozyskać zewnętrzne środki finansowe na realizację swoich projektów. Swoje cele realizujemy przy szerokiej współpracy z innymi organizacjami, partnerami biznesowymi oraz władzami samorządowymi. W ciągu tych 14 lat udało nam się zrealizować prawie 100 różnych projektów - wylicza Marek Wystyrk. 

Przypomnijmy, że tylko w ubiegłym, 2020 roku stowarzyszenie zrealizowało projekt Rydułtowska Akademia Aktwnego Seniora 60+, stworzyło trzecie wydanie książki "Jo był ukradziony" oraz zorganizowało sporo spotkań i wydarzeń dla mieszkańców, m.in. pierwszą Senioriadę. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].