Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jest zawiadomienie do prokuratury przeciwko Szwagrzakowi. Zostanie odwołany z funkcji przewodniczącego?

Czy Dezyderiusz Szwagrzak może stracić stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej w Wodzisławiu Śl.? Opozycja złożyła wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Wówczas ma być procedowany projekt uchwały w sprawie jego odwołania.

Jest zawiadomienie do prokuratury przeciwko Szwagrzakowi. Zostanie odwołany z funkcji przewodniczącego?

Od kilku tygodni w przestrzeni medialnej krąży anonim. Jego autorzy skarżą się na działalność dyrektora wodzisławskiego Zakładu Aktywności Zawodowej Dezyderiusza Szwagrzaka. Zarzucają mu mobbing, niewłaściwe zarządzanie zasobami ludzkimi oraz nadużywanie funkcji służbowych do celów prywatnych.

- Jako radni Rady Miejskiej Wodzisławia Śl. zwróciliśmy się dziś (12.02. - przyp. red.) do przewodniczącego rady o zwołanie sesji nadzwyczajnej, podczas której podjęty zostanie temat odwołania Dezyderiusza Szwagrzaka z pełnionej funkcji przewodniczącego - przekazują nam radni: Grażyna Pietyra, Eugeniusz Chłapek, Jan Czyżak, Stefan Grzybacz, Eugeniusz Ogrodnik, Adam Kantor, Ireneusz Skupień, Czesław Rychlik i Roman Szamatowicz. Argumentują, że w obecnej sytuacji, kiedy w przestrzeni publicznej wyartykułowane zostały poważne skargi i zarzuty dotyczące osoby przewodniczącego, nie wyobrażają sobie dalszego sprawowaniu pełnionej funkcji przez Szwagrzaka. Przynajmniej do czasu rzetelnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych ze sprawą.

Przypomnijmy, że w trakcie styczniowe sesji klub radnych „Koalicja dla miasta” zwrócił się do Szwagrzaka z zapytaniem, czy w świetle zawartych w anonimie zarzutów rozważa rezygnację z funkcji przewodniczącego. - Wówczas bazowaliśmy na anonimowych skargach i informacjach przekazywanych w przestrzeni społecznej Wodzisławia Śl. Dziś nasz wniosek motywujemy znacznym uprawdopodobnieniem opisywanych w skargach nieprawidłowości. Skarga bowiem przestała być anonimowa, a do wodzisławskich funkcjonariuszy publicznych, w tym przede wszystkim do prezydenta miasta, zgłosiło się sporo osób z prośbą o pomoc w tej sprawie - przekazują nam radni. Dodają, że zgodnie z art. 304 § 2 kodeksu postępowania karnego do Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrekotra wodzisławskiego ZAZ-u. Prokurator rejonowy Marcina Felsztyńskiego potwierdził nam tę informację.

"Czujemy odpowiedzialność za los pracowników ZAZ, w tym wielu mieszkańców miasta i powiatu. Stoimy na stanowisku, że taka niepewność wobec osoby publicznej, piaskującej tak wysokie stanowisko, nie powinna towarzyszyć sprawowaniu funkcji przewodniczącego rady" brzmi fragment uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie odwołania Szwagrzaka. Dalej możemy przeczytać, że dalsze pełnienie przez Szwagrzaka funkcji przewodniczącego naraża na szwank autorytet całej rady. Zauważmy, że w wodzisławskiej radzie zasiada 21 radnych. Do odwołania przewodniczącego potrzebna jest bezwzględna większość. Nawet gdyby wszyscy radni, którzy zgłosili wniosek, nie zmienili zdania to i tak brakuje im kilku głosów do odwołania Szwagrzaka. Chyba że argumenty radnych opozycyjnych przekonają kilku radnych z koalicji większościowej. Nadzwyczajna sesja zostanie zorganizowana najprawdopodobniej w najbliższą środę (17.02).

Do tej pory Szwagrzak nie zgadzał się z kierowanymi pod jego adresem zarzutami. Twierdził, że są pomówieniami i oszczerstwami. W obecnej sytuacji poprosiliśmy go o komentarz do sprawy. Gdy tylko go otrzymamy, opublikujemy.

Ludzie

Eugeniusz Chłapek

Radny Miasta Wodzisławia Śl.

Grażyna Pietyra

Radna Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jan Czyżak

Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.

53 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_mhl (5.173. * .191) 16.02.2021 21:35
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie wiem czy ktokolwiek lubi śledzić twoje komentarze,sądzę że nie,

mhl999 16.02.2021 18:05
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Jak tak lubisz śledzić moje komentarze to znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

~do_mhl (46.134. * .187) 16.02.2021 17:04
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Napiszesz, dlaczego nie zostałeś jego klakierem? nie chciał automatów z piwskiem postawić w mieście?

mhl999 16.02.2021 14:11
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Zemsta na niedoszłym pracodawcy - genialne określenie. Jeszcze po 15latach. Po raz kolejny Cię podziwiam

Don_C 16.02.2021 13:53
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Jak wiadomo Dni Wodzisławia zostały zlikwidowane ale dowiadujemy się że w zamian będzie ... festiwal haków. Dzięki za info @mhl999 dobrze wiedzieć że są tacy co planują jakieś rozrywki :D

~do_mhl (46.134. * .187) 16.02.2021 13:26
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

@mhl999 sam swoją klasę już nam tu pokazałeś, bez kontekstu widać, jakim jesteś wyznawcą podwójnych standardów, zemsta na niedoszłym pracodawcy to już jest szczyt. Nie musisz podziwiać, to nie sztuka znaleźć cytaty, które się mniej więcej pamięta, wystarczy mniej piwska żłopać żeby mieć w miarę dobrą pamięć :)

mhl999 16.02.2021 12:58
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Plotka głosi że po znajomości

kłamstwo 16.02.2021 12:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A ty doszedłeś w końcu do tego jak Szwagrzak pierwszy raz stołek dostał?

mhl999 16.02.2021 11:49
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

w końcu trafiłeś w sedno -> Walczą tam pewnie o stołki i władzę. Zaraz będzie festiwal haków w mieście. Zobaczymy kto jaką klasę zachowa na tym festiwalu ;-)

kłamstwo 16.02.2021 11:24
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Chłopie czego ty od nas oczekujesz? Tłumaczenie dlaczego Kieca zrobił tak a nie inaczej? To zapytaj jego. Walczą tam pewnie o stołki i władzę. Takie to trudne dla ciebie. Jak druga strona złapie haka zrobi to samo. Szwagrzak nie idzie po trupach? To w jaki sposób pierwszy raz został dyrektorem? Bida i żal to komentować.

mhl999 16.02.2021 10:14
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

standardowo czekam na logiczne argumenty gdzie sens i logika w zachowaniu Kiecy lecącego do mediów, o tym że powiadomił prokuraturę mimo, że wcześniej nikt go nie wymienił.

@~Number999 (87.101. * .96) kolego nie chodzi tylko o kwity. @~Do_mhl (5.173. * .243) przyjąłem do wiadomości i jakoś mnie to nie martwi. w czym jest lepszy? nie idzie po trupach do celu, ale to tylko moja opinia. ~do_mhl (46.134. * .187) jestem pełen podziwu dla wykopania cytatów z 2016 i 2020 - szkoda tylko, że nie podajesz źródła w postaci komentowanych artykułów bo to dopiero daje podstawę do oceny sytuacji. Wyrywane z kontekstu słowa zawsze można dopasować jak się chce. Kop zatem dalej, w wcześniejszych rocznikach. Ciekaw jestem jak głęboko się dokopiesz :-)

~Number999 (87.101. * .96) 16.02.2021 00:18
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

#mhl999_ tylko pogratulować ci twoich znajomości wszak nie każdy z nas malutkich "wali" spiryt na rynku z prezydentem. Czy jeszcze o tych ustawkach na konkurs.Swoją drogą Kieca to czytając musi mieć spory gul .Jak dla mnie to prędzej ciebie pozwać do odpowiednich organów niż przewodniczącego. No ale jak masz kwity to cię nie ruszą...Jesteś niewątpliwym nr 1 na tym forum.

~Do_mhl (5.173. * .243) 15.02.2021 18:17
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Żałosny jesteś mhl.
Pomijam już wszystko,nie ważne czy to prawda czy nie ale powiedz mi w czym jest lepszy ten dyr pralni od obecnego prezydenta?

~do_mhl (46.134. * .187) 15.02.2021 16:47
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Teraz zaś anonim jest OK, bo wali w Kiece :)

~do_mhl (46.134. * .187) 15.02.2021 16:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

mhl999 02.04.2016 11:25 "może jestem marzycielem ale liczę, że dożyję czasów kiedy to rozpatrywany problem stanie się ważniejszy od tego kto go podejmuje. anonim czy [imię nazwisko nic nie mówiące radnemu] nie ma tu znaczenia"
mhl999 28.10.2020 05:00 "prezes jest wpisany z imienia i nazwiska w wszelkich dokumentach rejestrowych, oburzanie się o ujawnienie tych danych to zwykła formalność"
Widać po tych wpisach, że sam jesteś hipokrytą i niewiarygodną osobą, przemądrzałą, ale chwiejną w poglądach. Za dużo piwska.

~PeOwiec (85.14. * .114) 15.02.2021 11:29
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

nie zdziwie się jak ten anonim wyszedł od gabinetu naszego wodza

mhl999 15.02.2021 10:57
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Kiepskie te twoje argumenty

kłamstwo 15.02.2021 09:38
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Mhl po pierwsze to żuli pijących cichcem na rynku nie uważam za przestępców tylko za żuli. Notabene płaczesz że lokale w Wodzisławiu umierają a sam walisz cichcem gorzałę bo ci pewnie kasy szkoda. Każdy cywilizowany człowiek wypije przy stoliczku z kulturą. Ale znając twoje poglądy to nie dziwota. Ale wracając do tematu. Pytasz dlaczego Kieca nie zgłosił co musiał i nie siedział cicho. Otóż z tego samego powodu z jakiego ty nie siedzisz cicho w sprawie dostarczonych ci przy wódzie testów na stanowisko w urzędzie. Sam sobie odpowiedź bo w gruncie rzeczy jesteście tacy sami. Robisz dokładnie to samo co Kieca.

mhl999 15.02.2021 08:49
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

głęboko "wierzę" w to, że ci praworządni obywatele użyją racjonalnych argumentów na tak głupie zachowanie "słońca wodzisławia" ;-)

~do_poniżej (83.26. * .5) 15.02.2021 08:35
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Czego tu bronić prezydent wspólnie z opozycją urządzają nagonkę na przeciwników politycznych i w myśl zasady wszystkie chwyty są dozwolone nie cofają się przed obrzydliwymi pomówieniami, opozycyjni radni zastępują policję i prokuraturę a nawet sąd bo już ferują wyroki. Przecież to takie szambo cynizmu i zakłamania, że tego czytać się nie da.

mhl999 15.02.2021 07:50
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Czekam zatem na argumenty broniące zachowania Kiecy lecącego do mediów.

mhl999 15.02.2021 07:49
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Żeby nie było to czy Szwagrzak jest winny czy nie średnio mnie interesuje. Od tego są odpowiednie organy. choć w mojej opinii sprawa będzie oddalona bo nadaje się do sądu pracy jako właściwego organu do jej rozpatrzenia. Wówczas osoby niepełnosprawne poczują się wykorzystane i zawiedzione, że dały się wmanewrować w gierkę Kiecy bo realnie będą w punkcie wyjścia. I ciekaw jestem kto wtedy im pomoże pociągnąć sprawę.

mhl999 15.02.2021 07:43
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Mogę być nudny i niewiarygodny ale jestem ciekaw jak obrońcy Kiecy, że ten "musiał" uargumentuja fakt, którego nie musia. Hipokryta jeden jeszcze twierdzi, że nikogo nie krzwydzi. Full wypas po prostu. Czekam na racjonalne argumenty dla tak bzdurnego zachowania Kiecy.

~Do_mhl (5.173. * .243) 15.02.2021 06:06
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Skończ już wstydu oszczędź !
Nudny jesteś jak flaki z olejem i mało wiarygodny

mhl999 15.02.2021 00:51
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

~Do_mhl ~Kolbi @kłamstwo - nie zbijajcie dyskusji w moją stroną bo kluczowym pytaniem jest to dlaczego Kieca wyskakuje publicznie z skierowaniem sprawy do prokuratury bo to jest dla mnie niezrozumiałe. Chętnie posłucham waszych wyjaśnień co kierowało Kiecą polecieć z tym do mediów skoro mógł milczeć w tej sprawie do czasu wyjaśnienia przez prokuraturę? Wcześniej przecież nikt go nie wymienił.

mhl999 15.02.2021 00:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~Kolbi (46.204. * .98) to chyba proste, nigdy nie skorzystałem z tej oferty. są ciekawsze zajęcia.
~Do_mhl (94.254. * .108) nigdy nie byłem urzędnikiem. zatem twoja teoria upada.
@kłamstwo - aniołem nie jestem, a czy straszny typ to już rzecz gustu. daruj sobie dyrdymały o kręgosłupie moralnym. pytania każdemu kandydatowi można przecież zadać inne zachowując przy tym ich sens. zatem nie bądź naiwny. picie na rynku? pewnie dla ciebie wypicie kieliszka czy dwóch w miejscu publicznym to "przestępstwo/wykroczenie" tak wysokie jak Himalaje. Dla mnie jednak to normalne zachowanie w cywilizowanym świecie. Nie mam za co przepraszać, bo wsparcie Kiecy w w jego pierwszej kampanii uważam za słuszne. Obecnie Kieca w mojej ocenie stracił już zdolność racjonalnego myślenia.

kłamstwo 14.02.2021 09:30
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Mhl straszny z ciebie typ. Ale po kolei. Po pierwsze to wyjaśniłem ci stronę prawną w jakiej był Kieca. Nauczysz się czegoś lub nie. Wasze ciemne interesy o ile były mnie nie obchodzą to nie moja bajka . Ja się w gównie nie tarzam. O ile pamiętam sam wspierałeś Kiecę w pierwszych wyborach więc po prostu powiedz - przepraszam jak zwykle się pomyliłem. Pi drugie skoro był ś świadkiem złamania prawa to są dwa wyjścia. Albo do to zgłasza do prokuratury albo się trzyma gębę zamkniętą na kłódkę. Ale honor wyparował z ciebie jak wóda pita na rynku i postanowiłeś nie zrobić ani jednego ani drugiego. Bardzo niska postawa ale takie są dzisiaj czasy. Raczej mnie synku z takim podejściem do życia nie pouczaj bo naprawdę nie masz ku temu moralnych uprawnień. Konfidentów nie szanuję.

~Do_mhl (94.254. * .108) 14.02.2021 08:22
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Dokładnie to samo chciałem napisać co Kolbi

Skoro już nie pracujesz w um to znaczy że się nie sprawdziłeś i kropka.Teraz winę szukasz u innych i plujesz na Kiecą wraz z jakimś tam twoim klakierem by nie nazwać go twoją honoratką bo widzę że nikt inny nie wymyśla od tęczowych itd.
A może liczyłeś na powrót do um przy pomocy tego,którego zgłoszono teraz do prokuratury?

~Kolbi (46.204. * .98) 13.02.2021 23:55
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Do mhl999_ wyjaśnij mi skoro piłeś spirytus przepalany z Kieca na rynku i dał ci gotowca na urząd to czemu nie siedzisz do dzisiaj w urzędzie na wygodnej posadzie?

mhl999 13.02.2021 22:49
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Jest jeszcze jeden ciekawy wątek w tej sprawie. Zauważ, że to rada miasta, a przynajmniej klakierzy Kiecy wyszli z pismem o prokuraturze. Tak to właśnie jest przedstawione w mediach. I teraz nagle pojawia się Mietek Kieca, z hasłem że nie miał wyjścia. Przecież to jest tak nielogiczne zagranie. Ktoś tu po prostu ma ludzi za idiotów czy mnie się wydaje, że ta akcja szczucia Szwagrzaka straciła spójność? Nikt przecież o Kiecy nie wspomniał w tej nagonce.

Kieca mógł też odegrać "dyplomatyczną scenkę" że nie komentuje sprawy do jej zakończenia bo póki co sprawa opiera się na poszlakach. I z pewnością lepiej by na tym wyszedł bez względu czy złożył zawiadomienie czy nie. Nawet jeśli jak twierdzisz musiał. Nie musiał jednak chwalić się tym publicznie jeśli go nie wymieniono w mediach. Nie wierzę tu w żadną troskę o obywateli tylko jeden wielki hejt ukierunkowany w Szwagrzaka. Szczerość intencji u Kiecy jest dla mnie wątpliwa od 2006 roku.

Sam jestem ciekaw co będzie dalej, ale ja mój gust mobbingiem prokuratura nie będzie się zajmowała bo to sprawa cywilna albo skończy się jak z Kalinowską (winna, nieskazana). I tyle z tego szumu będzie. Pozostanie za to smród.

mhl999 13.02.2021 22:48
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

@kłamstwo - miałem ignorować twoje posty ale powiem że o ile nie mylę dat to na przełomie 2005/2006 roku Kieca sam "złamał prawo" wręczając mi rzekomy zestaw pytań na stanowisko w urzędzie jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Akcja działa się po objęciu stołka w urzędzie. Dziwne, że tak praworządny obywatel nie doniósł sam na siebie.

Swoją drogą piłem też kiedyś z Kiecą na rynku przepalankę i jakoś nie zadzwonił po policję choć w zasadzie powinien przecież. Jeśli ktoś tak bardzo przestrzega prawa to go nie łamie to proste jak budowa cepa. Przy jeden z dyskusji w której uczestniczyłem Kieca powiedział, że zwolni osobę, bo ma inne zdanie niż Mietek. Wybacz ale to jakieś kuriozum. Dlatego dla mnie Kieca jest hipokrytą, który pod płaszczykiem pięknych słów jest w stanie zniszczyć każdego dla własnych celów.

~PeOwiec (155.133. * .231) 13.02.2021 22:08
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

widze że nauczyciele nie mają co robić i sie bawią w jakieś podchody za 6000 na miesiąc a takie pytanie dlaczego nauczyciel wf z szkoły podstawowej jest radnym miasta skoro szkoła ta jest instytucją zarządzaną przez miasto to jest niezgodne z prawem

Don_C 13.02.2021 21:32
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@ObserwatorR- podwójne standardy znaczy się POlityka. Słyszałem że Dezi jest wymagający ale czy to mobbing? Ja też słyszałem co wyprawiał administrator przez ostatnie 14 lat ale to nie powód żeby pisać anonimy bo do tego nikt poważnie nie podchodzi.

Oberwator_R 13.02.2021 20:50
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Obecna zastępca Kiecy została uznana przez sąd winną w sprawie o oszustwo. Jakoś to Prezydentowi nie przeszkadzało i nie przeszkadza.

~Walkaostolek (46.204. * .98) 13.02.2021 16:02
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Prezydent robi to dlatego że przewodniczący jest dla niego jedynym konkretnym przeciwnikiem w przyszłych wyborach .Wszystkie te tłumaczenia że on nie chce ale musi to dziecinada. Tym samym pokazuje jakim jest bezwzględnym kacykiem.On i jego klakierzy.

kłamstwo 13.02.2021 15:58
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Mhl gdybyś był takim znawcą prawa na jakiego tu poczujesz to byświedział że Kieca nie miał wyjścia. Jeśli został poinformowany o możliwości popełnienia przestępstwa to musiał sprawę przekazać prokuraturze inaczej sam by podlegał odpowiedzialności karnej. Warto się dokształcić w tematyce w której chce się uchodzić za lokalnego guru . Mniej piwa i popcoenu więcej czytania.

aus 13.02.2021 12:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Janusz" a szczególnie "Grażyna" w akcji buhahaha

~Zielony (83.26. * .42) 13.02.2021 11:02
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ten osobnik nie powinien nigdy zostać włodarzem naszego miasta. Co za obyczaje. Zastępować powołane do tego organy ścigania donosząc na swoich podatników. Brak jakiegokolwiek kręgosłupa.

mhl999 13.02.2021 08:30
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

ile razy jeszcze zmienisz IP? otóż to nie ma się co ekscytować i to powinno być tak zrobione od początku, ale jak widać gówno burza z udziałem radnych i prezydenta ważniejsza, bo jest okazja dokopać pod płaszczykiem praworządności i moralności z którą sami autorzy są na bakier. ale to tzw. inna inkszość

~Do_mhl (94.254. * .75) 13.02.2021 08:02
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Pożyjemy zobaczymy jak to mówią