Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożary i kolizje, czyli pracowity weekend strażaków z powiatu raciborskiego

W dniach 5-7 lutego 2021 r. strażacy wyjeżdżali do akcji trzynaście razy, interweniując w Babicach, Kornowacu, Kuźni Raciborskiej, Pogrzebieniu oraz Raciborzu.

Pożary i kolizje, czyli pracowity weekend strażaków z powiatu raciborskiego
Interwencja strażaków przy ul. Kościuszki w Kuźni Raciborskiej (fot. OSP Kuźnia Raciborska).

Kawałki betonu spadały z dachu

W piątek 5 lutego odnotowano trzy interwencje. Pierwsza polegała na wypompowaniu wody z zalanej piwnicy domu przy ul. Raciborskiej w Kornowacu. Zajęli się tym miejscowi strażacy-ochotnicy.

Następnie zawodowcy z Raciborza udali się na ulicę Długą, gdzie z dachu budynku spadały na ziemię kawałki betonowej płyty, która zabezpieczała przewód kominowy. Strażacy potwierdzili informację ze zgłoszenia, odgrodzili fragment ulicy, na który spadały kawałki betonu, a następnie przekazali miejsce interwencji zarządcy budynku. Ten, po przestawieniu zaparkowanych w pobliżu samochodów, rozpoczął demontaż uszkodzonej płyty.

Ostatnie interwencja miała polegać na otwarciu mieszkania przy ul. Wojska Polskiego. W środku miał znajdować się mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Po przyjeździe strażaków lokator otworzył drzwi do domu. Okazało się, że nic mu nie zagraża.

Cofka w Kuźni Raciborskiej

6 lutego rozpoczął się dla strażaków od zgłoszenia dotyczącego zapachu gazu w budynku jednorodzinnym przy ul. Starowiejskiej w Raciborzu (godz. 13.41, zagrożenia nie stwierdzono).

Później druhowie udali się na ul. Wojska Polskiego w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla. Ustalili, że przyczyną wzbudzenia czujnika w stan alarmu mógł być nieszczelny przewód odprowadzający spaliny z piecyka gazowego.

Następnie strażacy zawodowi oraz ochotnicy interweniowali przy ul. Kościuszki w Kuźni Raciborskiej (godz. 16.29), gdzie doszło do zadymienia. Źródłem zadymienia była tzw. cofka. Ewakuowano dwie osoby. Jedna z nich źle się czuła. Na miejsce wezwano pogotowie. Ratownicy stwierdzili, że poszkodowana osoba nie wymaga hospitalizacji.

Wieczorem (godz. 18.09) strażacy zawodowi oraz ochotnicy usunęli plamę oleju z jezdni ulicy Nowej w Pogrzebieniu. Plama miała długość trzech kilometrów.

Ostatnia sobotnia interwencja strażaków dotyczyła pożaru sadzy w kominie budynku przy ul. Pszczyńskiej w Raciborzu.

Kolizje i pożary sadzy

7 lutego strażacy z Raciborza interweniowali w związku z kolizjami drogowymi, do których doszło na ulicach Kozielskiej i Brzeskiej (piszemy o tym w artykule "Zima zaskoczyła... kierowców").

Oprócz tego strażacy zostali skierowali do pożarów sadzy przy ulicach Wyzwolenia w Babicach oraz Raciborskiej w Lekartowie.

Ponadto zawodowcy z Raciborza oraz ochotnicy z Markowic zostali skierowani na ul. Raciborską w Raszczycach (pow. rybnicki), gdzie doszło do kolizji fiata. Samochodem podróżowały dwie osoby.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].