Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Afera na Płoni w Magazynie śledczym Anity Gargas

W zeszłym tygodniu w Raciborzu gościli dziennikarze Telewizji Polskiej, których zainteresował temat nielegalnego zrzutu ścieków do Odry oraz wydobycia kruszywa bez koncesji w Raciborzu.

Afera na Płoni w Magazynie śledczym Anity Gargas
Jedną z osób, które wypowiedziały się przed kamerami TVP na temat tego, co działo się w Raciborzu-Płoni, jest Franciszek Zubrzycki - Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Raciborzu.

Dziennikarze TVP 1 spotkali się w Raciborzu m.in. Franciszkiem Zubrzyckim ze Społecznej Straży Rybackiej w Raciborzu (to właśnie wędkarze odkryli nielegalny zrzut ścieków do Odry), radnym Pawłem Płonką, który interpelował w sprawie funkcjonowania na Płoni "kopalni" kruszywa, Barbarą Kostką ze Starostwa Powiatowego w Raciborzu, dziennikarzem Nowin Raciborskich (Nowiny jako pierwsze nagłośniły sprawę), a także z przedstawicielami Wód Polskich, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku.

Wymienione instytucje interweniowały w związku z tym, co działo się w Raciborzu-Płoni, m.in. odprowadzaniem ścieków do Odry bez pozwolenia wodno-prawnego oraz eksploatacją złoża kruszywa bez koncesji. Temu ostatniemu aspektowi sprawy przygląda się obecnie prokuratura.

Odcinek Magazynu Śledczego Anity Gargas traktujący o tej sprawie został wyemitowany 14 stycznia o godz. 22.30 na antenie TVP 1. Oprócz sprawy z Raciborza, przedstawiono również temat zanieczyszczania rzeki w Karpaczu. Program można zobaczyć TUTAJ.

O sprawie tzw. afery na Płoni napisaliśmy szereg artykułów (kolejność chronologiczna):

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~plonia (89.151. * .118) 17.05.2021 18:49

I sprawa zamieciona pod dywan

~Radnybezradny (31.222. * .10) 15.01.2021 09:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To nie tylko w Raciborzu . Gmina Krzyzanowice powiat Raciborski . Nie ma oczyszczalni wiecej nie ma kanalizacj do odprowadzania ścieków . Wiec scieki wedruja nieoczyszczone do Rzeki odra kanalami do odprowadzania wody lub rowami .