Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piekarnik do zabudowy retro – do jakiej kuchni będzie pasował?

Piekarnik retro, a także inne urządzenia kuchenne w tym stylu cieszą się rosnącą popularnością. Piekarnik w stylu retro świetnie sprawdza się w bardzo różnych aranżacjach – potrafi ocieplić minimalistyczne i nowoczesne wnętrza, jak i idealnie dopasować się do aranżacji w stylu skandynawskim.

Piekarnik do zabudowy retro – do jakiej kuchni będzie pasował?

Dlaczego warto kupić piekarnik retro?

Na polskim rynku niewątpliwie dominują obecnie sprzęty kuchenne utrzymane w bardzo nowoczesnej, prostej estetyce. Znaleźć można przede wszystkim piekarniki czarne, białe i srebrne o nowoczesnym designie, prostych geometrycznych liniach z dotykowym wyświetlaczem. Co jednak mają zrobić wszyscy ci, którzy tęsknią za kuchnią przytulną, ciepłą, budującą wyjątkowy klimat daleki od minimalistycznej surowości? Z myślą o nich powstają piekarniki do zabudowy w stylu retro, dopasowane do nich płyty grzewcze oraz okapy. To doskonały wybór dla osób, które marzą o stworzeniu w kuchni wyjątkowej aranżacji, która przywołuje estetykę minionych lat ubraną jednak w nowoczesną i wielofunkcyjną formę. Ogromną zaletą piekarnika retro jest jego absolutna ponadczasowość. Tego typu wyposażenie kuchni po prostu nigdy nie wychodzi z mody. Nowoczesne piekarniki do zabudowy w stylu retro potrafią zachwycić jakością wykonania, formą dopracowaną w najmniejszych detalach. Jeśli marzy ci się naprawdę wysmakowana aranżacja kuchni inspirowana klimatem ubiegłego wieku, sprawdź ofertę piekarników do zabudowy retro.

Czym wyróżnia się piekarnik retro?

Stylowa aranżacja kuchni to marzenie bardzo wielu osób. Niezależnie od tego, czy urządzasz kuchnię od podstaw czy planujesz jej remont, możesz stworzyć absolutnie wyjątkowy projekt. Kluczem do charakteru kuchni jest wybór odpowiednich urządzeń AGD. Oczywiście przede wszystkim liczy się ich funkcjonalność, natomiast jeśli zależy ci na klimatycznej kuchni, większą uwagę musisz zwrócić także na kwestie estetyki. Piekarniki retro to propozycja alternatywna wobec dominujących na rynku bardzo nowoczesnych w formie urządzeń. Piekarniki do zabudowy retro to sprzęt stylizowany na lata 60. XX wieku, charakteryzujący się bardzo stonowaną, pastelową kolorystyką (np. beżowo-kremową) albo bardzo wyrazistymi barwami (burgund, antracyt). W projektach piekarników retro wykorzystuje cię stylowe detale (np. bardzo charakterystyczny zegar włączenia i wyłączenia pieczenia). Dodatki (takie jak uchwyty czy gałki) często wykonuje się z efektem postarzanej miedzi, stosuje się ozdobne listewki. Wszystko to sprawia, że piekarnik w stylu retro jest sprzętem w swojej estetyce wyjątkowym. 

Do jakich aranżacji pasuje piekarnik w stylu retro?

Piekarnik retro sprawdzi się nie tylko w kuchniach urządzonych w stylu vintage, choć tutaj oczywiście będzie się prezentował wyjątkowo dobrze. Wspólnie z lodówką retro, dobraną do piekarnika płytą gazową i okapem oraz odpowiednimi frontami szafek będzie tworzył klimatyczną przestrzeń, w której chętnie będziesz nie tylko gotować, ale po prostu spędzać czas.

Piekarnik do zabudowy w stylu retro możesz z powodzeniem wykorzystać także w aranżacji bardziej nowoczesnego wnętrza. Pamiętaj, że stanowi on połączenie estetyki ubiegłego wieku z bardzo nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. W nowoczesnym wnętrzu takie urządzenie pomoże stworzyć wrażenie przytulnej, niewymuszonej elegancji. Przełamanie, jakim jest piekarnik retro w minimalistycznym wnętrzu, dodaje kuchni charakteru i wprowadza ciekawą dynamikę do przestrzeni.

Piekarniki retro doskonale sprawdzają się także w kuchniach urządzonych w stylu prowansalskim czy skandynawskim. Zarówno pastelowe, delikatne jasne kolory, jak i wyrazisty burgund piekarnika pomogą ci stworzyć wyjątkowo atrakcyjną wizualnie przestrzeń.

Jakie udogodnienia powinien posiadać piekarnik w stylu retro?

Estetyka piekarnika retro to bardzo ważny element jego oceny, nie możesz jednak zapominać o kwestii funkcjonalności. Nowoczesne piekarniki do zabudowy retro posiadają wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, które usprawniają pracę w kuchni. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • poziom wielofunkcyjności piekarnika – liczbę programów, zakres temperatur;
  • funkcję termoobiegu, który zapewnia stałą temperaturą pieczenia, istotną w przypadku przygotowywania wielu potraw;
  • obecność rożna umożliwiającego równomierne opiekanie;
  • obecność grilla elektrycznego – dobrze, aby był on wyposażony w rezystencję elektryczną;
  • rozsuwane prowadnice teleskopowe, które ułatwiają wkładanie i wyjmowanie potraw. Nie musisz martwić się, że coś cię wywróci, a stabilna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość na poziomie kilkunastu kilogramów;
  • zastosowanie emalii o wysokiej zawartości szkła, tzw. „easy to clean”; rozwiązanie to zapobiega przywieraniu brudu, ułatwia także czyszczenie i usuwanie plam;
  • odprowadzanie ciepła – dzięki temu rozwiązaniu panel kuchenki i pokrętła pozostają chłodne niezależnie od tego, jak długo korzystasz z piekarnika; to rozwiązanie bardzo bezpieczne, szczególnie cenne, jeśli w domu są małe dzieci.

Materiał zewnętrzny