Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kto rozpozna swoich dziadków?

RYDUŁTOWY Nietypowe znalezisko i nietypowa akcja z nim związana. Stowarzyszenie Moje Miasto pozyskało sporo archiwalnych zdjęć, prawdopodobnie mieszkańców Rydułtów, które uczniowie obecnego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach przynosili niegdyś jako pamiątki na lekcje historii. Teraz stowarzyszenie chce poznać osoby ze zdjęć. Pomoże w tym nasza redakcja.

Kto rozpozna swoich dziadków?

Nietypowy zbiór zdjęć to pamiątki przynoszone przez uczniów do szkoły. – Ten zbiór pięknych historycznych fotografii przekazała nam jedna z nauczycielek ZSP przy ul. Obywatelskiej 30. Zdjęcia mocno nas zaintrygowały, ponieważ przedstawiają dawnych mieszkańców zarówno w bardzo poważnych sytuacjach, jak i w codziennym życiu. Są również rodzinne zdjęcia grupowe – mówi Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia Moje Miasto. Teraz stowarzyszenie chce zwrócić się do mieszkańców, którzy mogą rozpoznać na zdjęciach swoich krewnych lub znajome osoby. Być może wśród naszych Czytelników znajdą się byli uczniowie szkoły, którzy przynieśli zdjęcia na lekcje. – Chcemy zaprezentować ten zbiór fotografii i być może zebrać historie z nimi związane. Wierzę, że za każdym z tych zdjęć kryje się ciekawa rodzinna historia i niezwykli ludzie – dodaje Marek Wystyrk.

Nasza redakcja chce pomóc w tej nietypowej akcji. Dlatego w tym i kolejnych numerach będziemy publikować po kilka fotografii. Być może rozpoznacie Państwo na nich swoich bliskich lub znane miejsca. Zachęcamy wówczas do kontaktu ze stowarzyszeniem Moje Miasto (tel. 501 275 095, e-mail: m.wystyrk@mojemiasto.net.pl) lub z naszą redakcją (662 059 171, e-mail: s.kamczyk@nowiny.pl).

Szymon Kamczyk

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].