Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szykuje się podwyżka podatków

GORZYCE Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku wzrosną stawki podatków od nieruchomości na terenie gminy Gorzyce. Przygotowany projekt uchwały w tej sprawie, który 16 listopada trafił do konsultacji społecznych, zakłada wzrost podatków średnio o 5 procent.

Szykuje się podwyżka podatków

I tak zgodnie z projektem uchwały stawka od budynków mieszkalnych lub ich części ma wynieść 0,85 zł za 1 m2. Obecnie jest to 0,81 zł. Stawka za grunty wzrośnie z 0,37 zł z 1 m2 do 0,39 zł. Podwyżkę odczują też przedsiębiorcy. Stawka podatku od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej ma wzrosnąć z obecnych 21,49 zł za 1 m2 do 22,56 zł. A stawka od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej ma wynieść 0,99 zł za 1 m2. Obecnie jest to 0,95 zł za 1 m2.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały dotyczącej stawek podatku od nieruchomości na 2021 rok, projekt ten zakłada podwyższenie stawek obowiązujących w 2020 roku średnio o 5 %. Proponowane stawki są niższe lub równe stawką ogłoszonym przez Ministra Finansów.

Zakładana podwyżka to na razie jedynie propozycja wójta gminy. Ostateczne decyzja w tej sprawie należeć będzie jednak do rady gminy, która najpierw będzie musiała zaopiniować propozycję wójta pozytywnie na posiedzeniach komisji, a następnie podjąć na sesji stosowną uchwałę. Czy tak się stanie, dowiemy się pod koniec listopada. – Wiem, że radni mają swoje propozycje, również takie, żeby podnieść podatki o stopień inflacji, czyli o około 3,9 procenta. Są również inne propozycje. Będziemy dyskutować – mówi Daniel Jakubczyk, wójt gminy Gorzyce.(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].