Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie będzie podwyżki podatków

Wodzisławscy radni pochylili się nad wysokością stawek podatkowych na roku 2021. Po raz kolejny decyzją większości głosów udało się nie sięgać głębiej do kieszeni mieszkańców, ale i przedsiębiorców.

Nie będzie podwyżki podatków
Radny Łukasz Chrząszcz zaproponował obniżenie stawki od nieruchomości czasowo nieczynnej o 25%. Po dyskusji radni jednogłośnie zgodzili się, aby ostatecznie wprowadzić ulgę w wysokości większej, bo o 50%

WODZISŁAW ŚL. Podczas październikowej sesji wodzisławskiej rady podjęto wiele ważnych decyzji dotyczących przyszłego roku. Wśród nich również te o niepodwyższaniu podatku od nieruchomości i o obniżeniu w dużej mierze do minimum stawek podatku od środków transportowych. – W ten sposób konsekwentnie realizujemy plan, by nasze miasto stało się najbardziej atrakcyjne podatkowo w całym powiecie wodzisławskim – podkreślali w trakcie obrad wodzisławscy radni z tzw. koalicji większościowej.

Zgodnie z decyzją radnych stawki podatków od nieruchomości zostają na tym samym poziomie. Tym samym w przyszłym roku wodzisławianie nadal będą płacić np. 90 gr od m2 za grunty zajęte pod działalność gospodarczą, 48 gr a grunty pozostałe, 77 gr za budynki mieszkalne, 4,7 zł za budynki, w których udzielane są świadczenia zdrowotne, a niemal 23 zł za budynki zajęte pod działalność gospodarczą. Zauważmy, że to już trzeci rok z rzędu, kiedy stawki podatku od nieruchomości w Wodzisławiu Śl. pozostają na tym samym poziomie.

Ponadto wodzisławscy radni pochylili się także nad branżami, które zawiesiły swoje działalności z powodu pandemii koronawirusa. Sprawę poruszył radny Łukasz Chrząszcz, który zaproponował początkowo obniżenie stawki od nieruchomości czasowo nieczynnej o 25%. – Jest to działanie na rok, zobaczymy ilu przedsiębiorców skorzysta z tej możliwości – tłumaczył rajca. Po dyskusji radni jednogłośnie zgodzili się, aby ostatecznie wprowadzić ulgę w wysokości większej, bo 50%. Podczas posiedzenia radni obniżyli również 67 stawek podatku od środków transportowych, w tym aż 60 do minimum określonego w ustawie. – Ten krok ma na celu stworzenie lepszych warunków do rozwoju działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego na terenie miasta – argumentowali radni.

Na sesji prezydent zwrócił uwagę na inny aspekt decyzji podjętych przez radnych. – Jesteśmy w roku trudnym. Wsparcie należy się przedsiębiorcom, bo to oni ponoszą największy ciężar związany z pandemią. Musimy tylko pamiętać, że dając, jak podkreślam, słuszne, preferencyjne stawki, będziemy musieli zrównoważyć stawki w innych sferach życia i dokonać gdzie indziej oszczędności – podkreślał prezydent Mieczysław Kieca.

(juk)

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].