Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przedszkole w Rudach otworzy się na dzieci później

Przedszkolaki uczęszczające do rudzkiej placówki jednak dłużej będą korzystały z gościnności miejscowej podstawówki. Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje o opóźnieniach w pracach remontowych obiektu przedszkolnego.

Przedszkole w Rudach otworzy się na dzieci później
Tak wyglądało przedszkole w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) przed rozpoczęciem prac

Sumptem prawie 735 tys. złotych przedszkole w Rudach przechodzi remont. Na czas trwania tych prac placówka przeniosła się do pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Miała tam gościć do końca października. Okazuje się jednak, że dzieci w murach podstawówki będą edukować się dłużej. - Obecny czas, w którym przyszło nam wszystkim pracować, zweryfikował pewne ustalenia i plany. Po poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielami firm budowlanych i gminy Kuźnia Raciborska nowy termin powrotu do budynku przedszkola zaplanowano na 16 listopada - informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. W urzędzie podkreślają, że do tego terminu w przedszkolu powinny być zakończone prace wewnątrz budynku. Prace budowlane na zewnątrz będą jeszcze kontynuowane (planowany termin zakończenia inwestycji - grudzień 2020).

- Sytuacja ze względu na pandemię i występujące z nią ograniczenia, jest bardzo dynamiczna i podane terminy także mogą ulec zmianie - zastrzegają w urzędzie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].