Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jazda na zderzaku i 7000 złotych strat, czyli kolizja na Brzeziu

W środę 16 września strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w miejscowościach Brzeźnica, Kuźnia Raciborska, Racibórz oraz Rudy.

Jazda na zderzaku i 7000 złotych strat, czyli kolizja na Brzeziu
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do raciborskiej straży o godz. 16.09. Policjanci poprosili o pomoc w poszukiwaniu osoby, która zgubiła się w lesie nieopodal Rud. Do akcji skierowano pięć zastępów strażaków (1 PSP, 4 OSP). W trakcie dojazdu w rejon poszukiwań wpłynęła informacja, że zaginiona osoba została już odnaleziona, tak więc strażacy wrócili do bazy.

Następnie strażacy interweniowali w związku z kolizjami drogowymi, do których doszło na ulicach Rudzkiej (godz. 16.54) i Brzeskiej (godz. 16.57) w Raciborzu. Wartość strat materialnych w tym drugim zdarzeniu oszacowano na kwotę 7 tys. zł. Powstały one w następstwie najechania przez kierującego volkswagenem golfem na tył bmw. Samochodami podróżowały trzy osoby. Nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierujący golfem 20-latek z powiatu wodzisławskiego, który najechał na tył bmw, którym kierował 21-latek, również z powiatu wodzisławskiego. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został pouczony.

O godz. 17.36 strażacy z Kuźni Raciborskiej udali się na ulicę Piaskową, aby otworzyć drzwi do mieszkania, którego lokator nie dawał oznak życia. Gdy strażacy zapukali do mieszkania, lokator otworzył drzwi. Nie wymagał pomocy medycznej.

Ostatnie interwencje strażaków polegały na usunięciu gniazda szerszeni (Racibórz ul. Starowiejska, godz. 18.34) oraz ugaszeniu pożaru pojedynczego drzewa (Brzeźnica, godz. 20.51). W tym drugim przypadku prawdopodobnie doszło do podpalenia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryKierowca76 (91.204. * .100) 17.09.2020 15:14

A kiedy wprowadzą przepis i SUROWE kary za NIEUZASADNIONE HAMOWANIE - tuż przed maskę wyprzedzanego pojazdu (zwłaszcza TIRa czy autobusu - taki kierowca tira czy autobusu POWINIEN BEZKARNIE ZEPCHNĄĆ z drogi takiego idiotę i JESZCZE ŻĄDAĆ ODSZKODOWANIA). A na drogach szybkiego ruchu czy autostradach to jest PLAGĄ - za nieuzasadnione hamowanie PRZED INNYM pojazdem powinna być kara 3 miesięcy bez prawa jazdy, 8 pkt i 300 zł, a jeśli spowoduje przez to kolizję/wypadek PODWYŻSZENIE kar do maksimum plus wypłata odszkodowań poszkodowanym.

~BynioD (193.109. * .19) 17.09.2020 09:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Te dwa barany z Wodzisławia ścigają się od paru miesięcy po drogach.