Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na czas remontu przedszkole przeniosą do szkoły

Sumptem prawie 735 tys. złotych przedszkole w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) ma przejść remont.

Na czas remontu przedszkole przeniosą do szkoły
Tak obecnie wygląda przedszkole w Rudach

14 września ma rozpocząć się termomodernizacja przedszkola w Rudach. Na czas wykonywanych prac oddziały przedszkolne zostaną przeniesione do pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. – W okresie pracy przedszkola w budynku szkolnym, prosimy wszystkich rodziców o wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc w adaptacji swych pociech do nowych, tymczasowych warunków. Powrót przedszkolaków do swojej „starej”, ale pięknie wyremontowanej placówki przewidywany jest na początek listopada 2020 r., kiedy zostaną zakończone prace wewnątrz budynku – informują urzędnicy. Planowany termin zakończenia całościowych prac zaplanowano na koniec roku.

Wykonawcą robót jest Firma Remontowo-Budowlana Andrzej Cwik z Turza. Wartość prac to: 734 462,23 zł.

W galerii (TUTAJ) prezentujemy obecny wygląd placówki i wizualizacje jak ma wyglądać po termomodernizacji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].