Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Blisko 3 mln zł na raciborską oświatę. Na co zostaną przeznaczone środki?

Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Racibórz pozyskał 2 mln 820 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Beneficjentami tych środków będzie grupa 1001 uczniów i 160 nauczycieli z dziesięciu raciborskich szkół podstawowych. – Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć, nauczyciele poszerzą swoje kwalifikacje, a placówki wzbogacają się o nowe wyposażenie – przekazuje raciborski magistrat.

Blisko 3 mln zł na raciborską oświatę. Na co zostaną przeznaczone środki?
zdjęcie poglądowe

Celem głównym projektu pn. „Wysoka jakość edukacji szkolnej w mieście Racibórz” jest zwiększenie kompetencji kluczowych 1001 uczniów (496 dziewcząt, 505 chłopców) poprzez stworzenie warunków poprawy jakości i efektywności nauczania w wyniku realizacji zajęć dodatkowych (dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających, metodą eksperymentu i specjalistycznych), doposażenie 10 szkół podstawowych oraz wsparcie w postaci szkoleń 160 nauczycieli (141 kobiet, 19 mężczyzn). – Co istotne oferta zajęć, szkoleń i zakup pomocy dydaktycznych – dopasowane są ściśle do potrzeb każdej z 10 placówek objętych projektem zgodnie z diagnozą przeprowadzoną w szkołach – podkreślają urzędnicy.

Wartość projektu wynosi 3 132 858,52 zł. Projekt realizowany będzie do 30 czerwca 2021 roku. Pozyskane środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny)dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego. – W sumie tylko w tym roku z RPO dla raciborskich szkół i przedszkoli miasto pozyskało już ponad 5 mln zł – podkreślają służby prasowe prezydenta.

źródło: UM Racibórz, oprac. (d)

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Margotova (46.134. * .238) 08.09.2020 07:28

Jestem oburzona nadawaniem dzieciom odgórnie płci. Czy ktoś pytał te 496 dziewcząt i 505 chłopców czy nie są aby niebinarne lub bigenderowe? Gdzie miejsce dla lokalnych Margot? Dlaczego nikt z radnych PO i żaden ksiądz nie protestują? A posłankini Lenartowicz?

~Kwicol (87.101. * .96) 07.09.2020 22:14

Dajcie wszystko na szkoły a reszta leży i kwiczy.

~ZosiaSamosia (5.184. * .108) 07.09.2020 21:44

Nie mogą...bo sami napisali ten projekt.

~EmErich (195.29. * .42) 07.09.2020 21:39

I jeszcze niech nauczyciele narzekają na Polowego!!!