Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Borowik kontra gang nieletnich rowerzystów

Jak podał rajca na sesji zdalnej, dziecięcy gang grasuje po Parku Jordanowskim. Jego lider miał skatować tam dziewczynkę na placu zabaw. Jego koledzy mówili mu: odpuść, bo będziesz miał trzecią rozprawę.

Radny Borowik kontra gang nieletnich rowerzystów
Stanisław Borowik zgłosił na sesji problem z gangiem rowerowym w parku Jordanowskim

O złej sytuacji w otwartym niedawno nowym ogródku jordanowskim mówił Stanisław Borowik. Wskazał, że dzieci są tam źle chronione. Według radnego problem pojawił się 2 tygodnie temu. Grupa nastolatków w wieku od 10 do 12 lat jeździ po terenie rowerami mimo zakazu. Zjeżdżając z górki, potrącili dziewczynkę, która z poranioną twarzą poszła w płaczu do domu.

23 lipca ok. godz. 16.00 ten gang rowerowy, jak nazwał go S. Borowik, miał wziąć udział w skatowaniu dziewczynki przebywającej w parku. Dziecko uratowali dorośli towarzyszący innym dzieciom.

24 lipca radny sam trafił na rowerowych gangsterów. - Jego lider chciał na siłę wejść z rowerem do parku, ale go zablokowałem. Pokazałem tablicę ze znakiem, że nie wolno jeździć rowerem. On na to, że jeździć nie będą, ale mogą wprowadzić swoje pojazdy. Gdy jedna z kobiet rozpoznała w chłopcu tego, który „skatował dziewczynkę” Borowik wezwał straż miejską i ta interweniowała. - Poprosiłem komendanta, żeby z monitoringu odegrał katowanie tej dziewczynki. Mam telefony do świadków, którzy tam byli - powiedział na sesji S. Borowik.

Radny zaapelował do prezydenta Polowego o zamontowanie dodatkowych kamer monitoringu w parku Jordanowskim. - Bo rowerzyści z tego gangu skaczą z dachów garaży prosto na dzieci.

Od czego jest ochrona? Wszyscy kochamy dzieci i nie możemy dopuścić, żeby kilku młodych ludzi rozjeżdżało nam dzieci. Strasznie wulgarni są. OSiR powinien tam wystawić mężczyznę mobilnego, który nie dopuści do takich sytuacji - zwrócił się do włodarza radny Borowik. Złożył w tej sprawie interpelację na sesji.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kera (193.169. * .48) 30.07.2020 16:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Antoś tylko kto Ci spuścił wpier ...... olllllll
Policja Straż Sąsiad ?
nie !!!! Rodzicie !!!!!!
Rodzice byli takimi wychowankami że jak dostałeś uwagę do dzienniczka
Oj strach było wracać do domu
Bo co ? bo wpierd >>>>>>ojjjjjjjjjjj
Teraz rodzic daje kasę gnojkowi
Idź w miasto
A to co robi to rodzica nie obchodzi !
Ale to te bezstresowe wychowywanie :))

~Antoś (89.246. * .153) 30.07.2020 15:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Po co kamery , złapać wpierdol spuścić i sprawa załatwiona . Tak sie robiło za moich czasów i to działało na 100%.