Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jaką przyszłość szykuje szef oświaty przedszkolu na Ostrogu?

Radna Ludmiła Nowacka podjęła na forum komisji oświaty temat ewentualnej "restrukturyzacji przedszkoli" w Raciborzu. Powiedziała o "poczuciu zagrożenia" w placówkach miejskich. W środowisku ma krążyć plotka o zwolnieniach kadry.

Jaką przyszłość szykuje szef oświaty przedszkolu na Ostrogu?
Krzysztof Żychski naczelnik WEKiS w raciborskim urzędzie

Była wiceprezydent miasta, której podlegała przez wiele lat raciborska oświata, powiedziała prezydentowi Polowemu i naczelnikowi Żychskiemu, że pracownicy przedszkoli "mają poczucie zagrożenia". Zapytała też, czy to prawda, że w magistracie chcą przekształcać któreś z przedszkoli w żłobek?

Odpowiedzi na posiedzeniu komisji oświatowej udzielił Krzysztof Żychski naczelnik wydziału edukacji. Powiedział, że jedyne plany, jakimi zajmuje się w wydziale, dotyczą problemu dzieci niepełnosprawnych i integracyjnego przedszkola nr 24 na Ostrogu.
- Zastanawiamy się jak zwiększyć w nim liczbę miejsc, żeby pomóc dzieciom. Chcielibyśmy dokonać modernizacji placówki, żeby wszystkie dzieci niepełnosprawne z terenu Raciborzu trafiły do specjalistycznej placówki - wyjaśnił szef edukacji. Jak podał, 10 dzieci z niepełnosprawnością z powodu braku miejsca w specjalistycznej placówce nie może doń uczęszczać. - Aktualnie rozważamy, w którym kierunku iść, aby rozwiązać ten problem. Na tą chwilę nie ma jeszcze decyzji. Te rozważania są od lokalowych po ilościowe - zaznaczył K. Żychski.

Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu przyznał, że wie o tym, że "idzie fama, że mamy likwidować i zamykać". - Obawiam się już czy w ogóle odwiedzać placówki, bo od razu jest mowa, że wybieram się tam w sprawie rzekomej likwidacji - powiedział radnym K. Żychski.

Ludmiła Nowacka podkreśliła, że w kontekście obaw o przyszłość przedszkola mówi o faktach - żyje tym dyrekcja placówki, jej rada pedagogiczna oraz pracownicy kuchni. - Wszyscy o tym mówią. Także rodzice. Ci chcą wiedzieć, czy trzeba zmieniać dziecku miejsce nauki przedszkolnej - zaznaczyła radna.

Żychski uspokajał, że jak na razie Miasto tylko inwestuje w przedszkola i realizuje w nich projekty unijne. - W sprawie P24 kieruje nami tylko troska o dzieci niepełnosprawne - nadmienił. Radni usłyszeli też, że urząd nie ma planów restrukturyzacji sieci przedszkoli miejskich.

Nowacką zaciekawiło jeszcze czy prawdą jest, że Miasto zamierza przekształcić któreś z przedszkoli w żłobek? Odpowiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Przypomniał, że jednym z punkt jego programu wyborczego była budowa nowego żłobka miejskiego. - I w tym kierunku idziemy - podkreślił. Polowy dodał, że chodzi o nową lokalizację. Na wątpliwości L. Nowackiej dodał, że nie chodzi o przekształcanie żadnej z placówek w tym celu tylko budowę "czegoś nowego, czegoś, czego jeszcze nie ma". - Nie chodzi o żadną rozbudowę czy przebudowę, ale budowę - stwierdził.

Ludzie

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
kałuża 22.07.2020 20:43

Człowiek o nieuwikłanym spojrzeniu. Pislam rządzi, pieluszki robić!!!! Też padło......................