Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak w Nędzy spędzają wakacje? [ZDJĘCIA]

– Trudno w to uwierzyć, ale za nami już połowa zajęć w ramach wakacyjnej akcji z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy – podsumowuje GCK. Co robiono w tym czasie?

Jak w Nędzy spędzają wakacje? [ZDJĘCIA]

Uczestnicy podczas wspólnie spędzonego czasu wzięli udział w warsztatach pt. „Cyrkowe czary mary”. W podróż w świat cyrku uczestników zabrali instruktorzy Magdalena Kelner-Papaj i Piotr Myszczyszyn. Po warsztatach kuglarskich dzieciaki uczestniczyły w zajęciach sportowych Jump & Fun prowadzonych na trampolinach przez wykwalifikowaną instruktorkę fitness Edytę Przybyłę. Zainteresowaniem cieszyła się rodzinna wycieczka rowerowa. Trasa biegła przez leśniczówkę w Krasiejowie, Wildek i Schlossberg. Z Góry Zamkowej uczestnicy wrócili do Nędzy. Przewodnikiem po pięknych, leśnych okolicach oraz lokalnej historii był Henryk Siedlaczek.

Od 13 lipca rozpoczęły się zajęcia z cyklu „Las - survival dla dzieci”. Dzieci poznały praktyczne sposoby rozwiązywania problemów i pokonywania trudności, poznały również swoje mocne strony, zdobywając praktyczne umiejętności radzenia sobie w niecodziennej sytuacji. Była nauka i zastosowanie węzłów alpinistycznych, zjazd na tyrolce, budowa szałasów, nauka rozpalania ogniska przy pomocy krzesiwa i kory, wspinaczka na największej ściance wspinaczkowej „Chwyciarnia” w Gliwicach oraz wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nędzy i spotkanie z policjantem. Nad całością, bezpieczeństwem i dyscypliną czuwali instruktorzy Michał Szewczyk, Irek Napiórkowski i pies Lara.

– Przed nami kolejne dwa tygodnie „Akcji Lato 2020 z GCK w Nędzy”. Zapraszamy na warsztaty wokalne pt. „Śpiewanie na polanie” - zajęcia poprowadzi Magdalena Wydryński, warsztaty taneczne „Break Dance” z Mateuszem Siepetowskim, animacje z Ciocią Klocią, rodzinny spływ kajakowy Meandrami Odry oraz na wycieczkę do Ogrodzieńca – zachęcają w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. TUTAJ szczegóły.

źródło: GCK Nędza, oprac. (d)

Ludzie

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ghu (188.117. * .37) 20.07.2020 19:37

Nędznie i bieda z nędza